SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 30 stycznia 2017

Słynny przed laty włoski zawodnik Andrea Giani został trenerem reprezentacji Niemieziłc w siatkówce mężczyzn. W 2015 roku doprowadził on drużynę Słowenii do wicemistrzostwa Europy.

Słynny przed laty włoski zawodnik Andrea Giani został trenerem reprezentacji Niemieziłc w siatkówce mężczyzn. W 2015 roku doprowadził on drużynę Słowenii do historycznewicemistrzostwa Europy.

Jednak Włoch nie przedłużył kontraktu ze Słowenią. W Niemczech przejmie on schedę po Belgu Vitalu Heynenie, który pracował z drużyną w latach 2012-2016 i odszedł po nieudanych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Największym jego sukcesem był brązowy medal FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

- Mogę potwierdzić, że Giani jest nowym trenerem naszej reprezentacji. Zostały do uzgodnienia ostatnie szczegóły i kontrakt zostanie podpisany na dniach - powiedział prezes niemieckiej federacji Thomas Krohne.

Giani, niegdyś znakomity siatkarz, trzykrotny mistrz świata, ma prowadzić niemiecką reprezentację do igrzysk w Tokio w 2020 roku. W tym sezonie zobaczymy ją z nowym szkoleniowcem w EUROVOLLEY Poland 2017, a w jego fazie grupowej Niemcy spotkają się w Szczecinie z Czechami, Słowacją i Włochami.