SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jerzy Sasorski – oficer prasowy EUROVOLLEY Poland 2017 w Krakowie, 17 maja 2017

W Krakowie rozpoczęło się odliczanie do EUROVOLLEY POLAND 2017

Elektroniczny zegar na Rondzie Matecznego w Krakowie wskazuje, ile pozostało jeszcze czasu do rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017.

We wtorkowe południe, 16 maja w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc podwawelskiego grodu, gdzie przecinają się drogi w kierunku Zakopanego oraz Tarnowa i Rzeszowa, odbyło się uroczyste uruchomienie zegara na 100 dni przed mistrzostwami Starego Kontynentu, z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka,  Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala i Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzeja Lemka.

Wydarzenie, podczas którego nominacje otrzymało sześcioro Ambasadorów Krakowa-Miasta Gospodarza EUROVOLLEY POLAND, przyciągnęło także bardzo liczne grono przedstawicieli mediów, młodych adeptów siatkówki z klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 5 przy Al.  Kijowskiej, wielu sympatyków a także przygodnych widzów.

W krótkim wystąpieniu Prezydent Majchrowski przypomniał, że to właśnie Polski Związek Piłki Siatkowej, jako pierwszy dostrzegł walory TAURON Areny Kraków jako świetnego obiektu do organizacji wielkich, międzynarodowych imprez.

Od połowy 2014 roku, po oddaniu Areny do użytku zostały w niej rozegrane  niemal wszystkie największe turnieje siatkarzy pod egidą FIVB, na przełomie sierpnia i września odbędą się tu sztandarowe zmagania CEV – Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017, począwszy od spotkań grupowy po mecze fazy pucharowej, z wielkim finałem włącznie.

Prezes Jacek Kasprzyk zachęcał kibiców do dopingowania uczestników ME z trybun TAURON Areny Kraków. Oczekuje oczywiście nie tylko sukcesu organizacyjnego, ale także, a może przede wszystkim  bardzo dobrych występów biało-czerwonych, zastrzegając  jednak, że w sporcie wszystko  jest możliwe.

Prezydent Jacek Majchrowski i Prezes Jacek Kasprzyk wręczyli nominacje Ambasadorom ME w Krakowie: Józefie Ledwig, Elżbiecie Porzec-Nowak, Magdalenie Śliwie, Wacławowi Golcowi, Krzysztofowi Ignaczakowi i Grzegorzowi Wagnerowi – utytułowanym zawodniczkom i zawodnikom, medalistom olimpijskim, mistrzostw świata i Europy, tworzącym niezwykle bogatą historię polskiej siatkówki.

Złoty medalista MŚ 2014 Krzysztof Ignaczak, wspólnie z pozostałymi ważnymi postaciami uroczystości, przeprowadził okolicznościowy konkurs z bardzo atrakcyjną nagrodę. Jedna z wyrzuconych w tłum widzów piłka miała autograf Prezesa PZPS Jacka Kasprzyka. Złapała ją Amelka i otrzymała bilet dla dwóch osób na wszystkie mecze Mistrzostw Europy w Krakowie. Powiedziała, że do TAURON Areny zabierze tatę.

Po rozstrzygnięciu konkursu, nastąpiło chóralne odliczanie – zegar został włączony. Do 24 sierpnia coraz mniej dni, godzin, minut i sekund…