SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Bartosz Tobieński / PZPS.pl, 4 maja 2017

EUROVOLLEY POLAND 2017 w Gdańsku: Wielka siatkówka jest z nami od lat

 

Na 112 dni przed rozpoczęciem EUROVOLLEY POLAND 2017 w Gdańsku z dziennikarzami spotkali się: Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz i Prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Ostatnia dodatkowa pula biletów na mecze Biało-czerwonych w ERGO ARENIE pojawi się w sprzedaży 10 maja. 

Mistrzostwa Europy w siatkówce w Gdańsku rozpoczną się w czwartek, 24 sierpnia meczem Estonia-Finlandia. Będzie to pierwszy mecz grupy A, w której zagrają ponadto reprezentacje Polski i Serbii. Oficjalne otwarcie turnieju z udziałem tych reprezentacji odbędzie się tego samego dnia na PGE Narodowym. Reprezentacja Polski w ERGO ARENIE zagra 26 sierpnia z Finlandią i w poniedziałek, 28 sierpnia z Estonią.

- Wielka siatkówka jest z nami od lat - powiedział Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. - Spotkanie Polska-Brazylia, które było meczem otwarcia ERGO ARENY, Finały Ligi Światowej, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata, można powiedzieć, że przez tak ważną i wspólną z miastem Sopot inwestycję, jaką była budowa ERGO ARENY, Gdańsk na stałe ulokował się na europejskiej mapie ważnych wydarzeń sportowych, w tym piłce siatkowej.  Z tego faktu jesteśmy niezwykle zadowoleni. Bardzo się cieszymy też, że kolejny wielki turniej odbędzie się w naszym mieście – dodał Adamowicz. - Jest to promocja tej dyscypliny dla mieszkańców Gdańska, Pomorza i całego kraju. Posiadamy w Gdańsku bardzo dobry zespół, mamy szkoły sportowe o klasach stricte siatkarskich więc Mistrzostwa Europy będą kolejną bardzo dobrą promocją tej dyscypliny.

- Dzięki przychylności Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza mecz Polska-Serbia, połączony z Ceremonią Otwarcia Mistrzostw Europy zobaczy niemal 70 000 widzów na PGE Narodowym  - podkreślił Prezes PZPS, Jacek Kasprzyk.  Dziękuję Prezydentowi Gdańska za to,  że miasto zgodziło się być współorganizatorem EUROVOLLEY POLAND 2017.  Wiem, że gdy przyjeżdżamy do Gdańska to pracujemy z ludźmi, którzy są fachowcami. Kibic z Gdańska oczekuje dobrej imprezy sportowej, bo to widać po meczach siatkówki w rozgrywkach ligowych i już teraz wiemy, że na meczach w ERGO ARENIE będzie komplet publiczności. I to nie tylko za sprawą fanów Biało-czerwonych - dodał Kasprzyk. - Z Finlandii zapowiedziało się co najmniej 2000 kibiców. Federacja fińska chciałaby aby zwiększono im pulę biletów, ale z tym będzie bardzo ciężko. Zdecydowaliśmy się nie przenosić do Warszawy pierwszego meczu w grupie A (Finlandia – Estonia), dzięki temu fani Suomi nie będą  musieli jeździć po Polsce, a będą mieli więcej czasu by poznać piękny Gdańsk. – zakończył Kasprzyk.

Mecze w ERGO ARENIE będzie mogło obejrzeć  około 11 tysięcy widzów. Jak powiedział Tomasz Karasiński, sekretarz Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Gdańsk to jedyne miasto, w którym sprzedawaliśmy bilety na poszczególne mecze, a nie na cały dzień meczowy. To zainteresowanie niczym nas nie zaskoczyło. W środę, 10 maja przygotujemy dodatkową pulę wejściówek, ale będzie ich zaledwie kilkaset – dodał sekretarz PZPS.

Przypominamy, że w poniedziałek 8 maja o 11.00 udostępniona zostanie druga z trzech transz biletów na niezwykłe Ceremonię i Mecz Otwarcia Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn – EUROVOLLEY POLAND 2017 na PGE Narodowym: Polska – Serbia. W pierwszej kolejności, to jest 8 maja prowadzona będzie przedsprzedaż a następnego dnia, to jest 9 maja rozpocznie się sprzedaż otwarta.

W tej odsłonie do sprzedaży trafią również bilety na miejsca położone na płycie PGE Narodowego. Przedsprzedaż rozpocznie się w poniedziałek 8 maja o 11.00 i potrwa 23 godziny, to jest do wtorku
9 maja do 10.00.

W przedsprzedażach uczestniczyć będą mogły osoby, które:

  1. Nabyły lub nabędą jakikolwiek bilet/bilety na inne mecze EUROVOLLEY POLAND 2017: grupowe, play off, ćwierćfinałowe, półfinałowe, o medale (z wyjątkiem terminów, w których prowadzona będzie przedsprzedaż na Ceremonię i Mecz Otwarcia EUROVOLLEY POLAND 2017 na PGE Narodowym).
  2. W latach 2015-2017 drogą internetową nabyły bilety na mecze z udziałem reprezentacji Polski (kobiet i mężczyzn), w tym również na tegoroczne i wyraziły zgodę na otrzymywanie newslettera eBilet.pl.

Każdy z kibiców spełniających jedno z powyższych kryteriów otrzyma specjalny link umożliwiający udział w przedsprzedaży.

Sprzedaż otwarta pierwszej transzy nastąpi 9 maja br. od 11.00. poprzez portal ebilet.pl, pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/, a także oficjalną stronę turnieju: eurovolley2017.com

O terminie uruchomienia trzeciej, ostatniej transzy poinformujemy odrębnym komunikatem.

Ceremonia i Mecz Otwarcia CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017 na PGE Narodowym Polska – Serbia odbędą się 24 sierpnia 2017 roku.

Struktura cen biletów na Ceremonię i Mecz Otwarcia w zależności od kategorii kształtuje się następująco: 40, 70, 100, 130, 160, 190 złotych na koronie PGE Narodowego oraz 250, 300 i 400 złotych na trybunach położonych na płycie obiektu – okalających boisko.

Przypominamy jednocześnie, że dostępne są już bilety na wszystkie pozostałe spotkania CEV Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn EUROVOLLEY POLAND 2017.