SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska/ fot. Piotr Sumara, 14 sierpnia 2015

Estonia przegrała spotkanie półfinałowe turnieju finałowego Ligi w Wałbrzychu z Macedonią 0:3 (23:25, 22:25, 22:25). Po meczu powiedzieli:

Estonia przegrała spotkanie półfinałowe turnieju finałowego Ligi w Wałbrzychu z Macedonią 0:3 (23:25, 22:25, 22:25). Po meczu powiedzieli:

Kert Toobal kapitan reprezentacji Estonii: Na początku gratuluję zwycięstwa zespołowi Macedonii. Byli lepszym zespołem od nas. Pokazali jak powinna grać drużyna, pokazali odwagę i charakter. Kiedy dwie drużyny grają bardzo równo, to tak naprawdę o wyniku decyduje kilka piłek. Tym razem lepszym zespołem okazali się Macedończycy.

Nikola Gjorgiev
– kapitan reprezentacji Macedonii: Na początku chcę powiedzieć, że cieszę się bardzo, że tutaj jesteśmy. Dla nas to zaszczyt grać w Final Four. Pokonanie Estonii jest jak spełnienie marzenie. Nie jesteśmy zespołem, w którym grają wielkie gwiazdy. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli chcemy wygrać to musimy grać drużynowo, tak jak w dzisiejszym meczu. Wiedzieliśmy, że Estonia jest świetną drużyną, która dobrze grała w fazie grupowej Ligi Europejskiej. Chciałem zmierzyć się z Estończykami, którzy pokonali nas dwukrotnie na początku rozgrywek. W tej drużynie mam wielu przyjaciół. Uważam, że zagrali bardzo dobrze. Życzę im powodzenia w piątkowym meczu. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu. Wiemy, że Słowenia jest świetnym zespołem, ale my nikogo się nie boimy. Szanujemy rywala, ale jutro będziemy walczyć o tytuł.

Gheorghe Cretu
– trener reprezentacji Estonii: Gratuluję zwycięstwa Macedonii. Macedonia pokazała, że jest silnym zespołem. Mimo wszystko, chce pogratulować mojemu zespołowi za grę. Spisali się bardzo dobrze w tegorocznej Lidze Europejskiej. Czasami takiego typu przegrane są potrzebne do tego, żeby mieć kolejną motywację do dalszej pracy.

Zarko Ristoski
– trener reprezentacji Macedonii: To była dla nas wielka noc. Na początku rozgrywek Estonia dwukrotnie nas pokonała, ale jak widać wyciągnęliśmy wnioski z tych porażek. Po tamtym dwumeczu nasza drużyna poprawiła swoją grę. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. Muszę pochwalić zawodników za pracę, którą wykonali. Dostosowali się do wszystkich wskazówek. Obiecywali, że będą walczyć o każdy punkt i tak zrobili. Jestem bardzo dumny z tego wyniku. To jest najlepszy wyniki w historii macedońskiej siatkówki w Lidze Europejskiej. W ubiegłym roku udało się nam awansować do Final Four, a teraz jesteśmy w finale. Obiecuję, że w piątek będziemy walczyli o złote medal. 

Wyniki i plan spotkań Final Four Ligi Europejskiej w Wałbrzychu:

Czwartek, 13 sierpnia:

Polska – Słowenia 0:3 (15:25, 21:25, 21:25)

Estonia – Macedonia 0:3 (23:25, 22:25, 22:25)

Piątek, 14 sierpnia:

17.00. mecz o 3. miejsce: Polska – Estonia

20.00 mecz o 1. miejsce: Słowenia – Macedonia

Szczegóły Ligi Europejskiej 2015: http://www.cev.lu/Competition-Area/CompetitionView.aspx?ID=814#