SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 4 kwietnia 2014

Mamy od kogo i kogo uczyć – stwierdził Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki podczas Konferencji „Siatkarskie Ośrodki Szkolne – udział Samorządu w realizacji zadania upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w piłce siatkowej”, która odbyła się w piątek na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Mamy od kogo i kogo uczyć – stwierdził Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki podczas Konferencji „Siatkarskie Ośrodki Szkolne – udział Samorządu w realizacji zadania upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w piłce siatkowej”, która odbyła się w piątek na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Szef resortu sportu podkreślił, że od początku pełnienia funkcji przykłada ogromną uwagę do upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży, szczególnie w okresie gimnazjalnym a tę właśnie przestrzeń w pewnej części wypełnia misja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Minister Biernat podkreślił, że Program Upowszechniania Sportu w zakresie Piłki Siatkowej możliwy był do zrealizowania dzięki wsparciu samorządów. – Mam nadzieję, że dzięki Siatkarskim Ośrodkom Szkolnym doczekamy się siatkarek i siatkarzy takiej klasy, jak obecni na dzisiejszym spotkaniu Małgorzata Niemczyk, Paweł Papke, czy Grzegorz Wagner. Siatkówka w Polsce jest wielkim świętem, a w tym roku to będzie wielkie święto, czyli wrześniowe mistrzostwa świata. Mam nadzieję, że we wrześniu nabór do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych będzie bardzo bogaty. Deklaruję, że ministerstwo nadal będzie finansować projekt  – dodał  Andrzej Biernat.

Artur Popko, Pierwszy Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podkreślił, że Program Upowszechniania Sportu wśród Dzieci i Młodzieży w zakresie Piłki Siatkowej jest rezultatem wieloletnich, konsekwentnych działań PZPS. Trzecią kadencję w strukturach związku funkcjonuje Wydział ds. Młodzieży. Akademia Polskiej Siatkówki dała bazę merytoryczną a Młoda Liga gwarantuje, że z głównego nurtu nie umykają młodzi, utalentowni siatkarze. Zwieńczeniem inwestycji PZPS są S.O.S.  – Program trwa niespełna dwa lata i oparty jest na trzech filarach: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Piłki Siatkowej i władze samorządowe. Każdy z nich jest ważny. To program, który ma dla przyszłości naszej dyscypliny znaczenie fundamentalne. Dlatego serdecznie Państwu dziękuję za zaufanie i nieocenione zaangażowanie – powiedział Prezes Popko, zwracając się do Prezydentów, Burmistrzów, Wójtów i radnych z całej Polski obecnych na Konferencji.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne, to niespełna dwuletnia tradycja, ale przypomnę że kiedyś od programu „Szukamy następców mistrza” zaczęły się sukcesy obecnej kadry narodowej w skokach narciarskich, z Kamilem Stochem na czele i to przekonuje, że systematyczne i uporządkowane szkolenie przynosi rezultaty – powiedział Waldemar Wspaniały, Szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to obecnie ponad 4500 dziewcząt i chłopców, szkolonych przez kompetentnych ponad 300 nauczycieli w 136 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Bardzo interesujące były i merytoryczne były prezentacje Macieja Bogusza – Dyrektora Pionu Marketingu i PR PZPS (o fenomenie siatkówki w Polsce), Michała Strąka – Dyrektora Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy, promotora S.O.S. ( o znaczeniu S.O.S. w rozwoju powiatu), Bartłomieja Tkacza – Radcy Prawnego z Wadowic (o znaczeniu S.O.S. w partnerstwie lokalnym) i Tomasza Łęckiego – Burmistrza Murowanej Gośliny (Małe miasto – zaskakujące możliwości, czyli o tworzeniu fundamentów siatkówki w małej miejscowości).

Szerzej o Konferencji „Siatkarskie Ośrodki Szkolne – udział Samorządu w realizacji zadania upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży w piłce siatkowej” niebawem na pzps.pl i mlodziezowasiatkowka.pl