SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Tekst i foto Kamila Bik, 11 marca 2023

1LK: Pewne zwycięstwo lidera tabeli

Zespół ITA TOOLS Stal Mielec podejmował GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Lider odniósł pewne zwycięstwo w trzech setach. Zawodniczki ITA TOOLS Stal Mielec już zagwarantowały sobie 1. miejsce w rundzie zasadniczej. Do końca rundy zostały cztery spotkania, a zespół z Mielca ma 14 punktów przewagi nad Płomieniem Sosnowiec i Energetykiem Poznań, które zajmują pozostałe miejsca na podium.

23824f
Starcie pierwszego z dwunastym zespołem tabeli rozpoczęło się o godzinie 17:00. Już na początku ITA TOOLS Stal Mielec wyszła na prowadzenie 6:2 po dwóch asach serwisowych Sylwii Kucharskiej. Wtedy o czas poprosił trener Stężycy Dawid Michor. Po świetnych atakach Natalii Bandurskiej zespół Stężycy doprowadza do wyniku 9:7. Nieudane zagrywki Gierszewskiej i Spławskiej doprowadzają do stanu 10:7. Na wyróżnienie w tym secie zasłużyły wspomniana już Weronika Gierszewska oraz Sonia Kubacka, które konsekwentnie zdobywały punkty skutecznym atakiem 20:14. Trener Stężycy zaczął wprowadzać na boisko nowe zawodniczki. Świetną zagrywką popisała się Karolina Staniszewska, która asem serwisowym podniosła wynik do 22:14. Po serii błędów mielczanek i zamieszaniu pod siatką Steżyca nieznacznie odrobiła stratę do mielczanek (23:17). Nie miało to jednak wpływu na ostateczny wynik. ITA TOOLS Stal Mielec wygrała pierwszą partię 25:19.

Początek drugiego seta to dominacja liderek z Mielca. Świetnie rozpoczęła Sylwia Kucharska asem serwisowym (2:1). Gdy na zagrywce pojawiła się Emilia Mucha, to zespół z Mielca zdobył 10 punktów z rzędu (12:2). W tym czasie dwukrotnie o czas poprosił trener Stężyca (przy wyniku 7:2, 10:2), która ewidentnie miała cięższe chwile. Świetne zagrywki Weroniki Gierszewskiej doprowadziły do wyniku 21:7. Set zakończył się zwycięstwem zespołu z Mielca 25:10.

Trzeciego seta otworzyły trzy asy serwisowe Karoliny Staniszewskiej (4:0). Wtedy o czas poprosił trener Dawid Michor Stężycy, który niewiele wniósł, ponieważ kolejne dwa asy serwisowe zaliczyła przyjmująca Stali Mielec Karolina Staniszewska (6:0). Zespół gości zaczął odrabiać straty. Świetną zagrywkę zaliczyła Anna Fiedorowicz (9:4), lecz do końca spotkania zespół z Mielca utrzymywał bezpieczny dystans punktowy. Zespół trenera Popika dobrze zagrywał i skutecznie atakował. Stężyca popełniała coraz więcej podstawowych błędów. Do stanu 24:15 doprowadza Katarzyna Bryda, która wypracowała blok-aut. ITA TOOLS Stal Mielec wygrała trzeciego seta 25:15 i całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania została libero grająca z numerem 15 Karolina Pancewicz.
- Zagraliśmy kapitalne spotkanie w każdym elemencie. Czekaliśmy na to bardzo długo. Mamy dwudzieste zwycięstwo i zapewniamy sobie matematyczne zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Taki był nasz cel przed sezonem. Jestem zadowolony z tego, że już dzisiaj sobie to zapewniliśmy — powiedział po meczu II trener Stali Mielec Mikołaj Mariaskin.

Do końca rundy zasadniczej pozostały cztery spotkania. W 23. kolejce ITA TOOLS Stal Mielec zmierzy się na wyjeździe z Białymstokiem. Natomiast Steżyca podejmie u siebie Nowy Dwór Mazowiecki.

23824e
Składy: ITA TOOLS Stal Mielec
Karolina Staniszewska, Marta Budnik, Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Karolina Pancewicz (L) oraz Klaudia Łyduch (L), Katarzyna Bryda, Karolina Hochołowska, Daria Dąbrowska.
Trener: Wiesław Popik

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca:
Natalia Bandurska, Oliwia Milkowska, Antonina Dumańska, Martyna Podlaska, Agata Gołaszewska, Barbara Latos, Eliza Ropela-Puzdrowska (L) oraz Anna Fiedorowicz, Klara Olszewska, Julia Hewelt, Maja Malinowska, Julia Kwiecińska (L).
Trener: Dawid Michor
23824d