SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

jb, Fot. sirsafetyperugia.it, 27 października 2022

Kamil Semeniuk bohaterem meczu na szczycie ligi włoskiej

W rozegranym w czwartek meczu dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu we Włoszech, Sir Safety Susa Perugia z Kamilem Semeniukiem i Wilfredo Leonem w szóstce, pokonała na wyjeździe Cucine Lube Civitanova. 

Mecz został rozegrany awansem, bo w nominalnym terminie Perugia, zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata w Brazylii. Drużyna z Civitanowy to mistrz Włoch, a Perugia zajęła drugie miejsce. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, wygrywając pierwszego seta. Drugi był zacięty, a w końcówce podopiecznym Andrei Anastasiego, byłego szkoleniowca Projektu Warszawa i Trefla Gdańsk, pomogły dobre zagrywki Leona. Dwie następne partie obecny lider włoskiej ekstraklasy (jedyny niepokonany zespół) wygrał już wyraźnie, mając liderów w osobach reprezentantów Polski. 

Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Semeniuk, który zdobył 18 punktów, na co złożyło się 12 ataków i po trzy asy i bloki. W przyjęciu reprezentant Polski popełnił jeden błąd, mając 63 proc. pozytywnego i 42 proc. perfekcyjnego odbioru. Leon zapisał na koncie 15 punktów (12 skutecznych ataków i trzy asy). 11 punktów zdobył reprezentant Brazylii Flavio Gualberto, były środkowy Aluronu CMC Warty Zawiercie.

W poniedziałek i wtorek Perugia i Civitanova wystąpią w turnieju o Superpuchar Włoch. Drużyna naszych reprezentantów w półfinale zmierzy się z Itasem Trentino, a Cucine Lube z Modeną.

Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Susa Perugia 1:3 (25:20, 25:27, 18:25, 19:25)

 

  • 11
  • 0
  • 13
  • 0
  • 0