SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 1 sierpnia 2022

Mistrz Polski ma nowego trenera

Czołowe kluby PlusLigi w poprzednim sezonie do kolejnych rozgrywek przystąpią z nowymi trenerami. Na razie nowych szkoleniowców przedstawiły trzy z nich, w tym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, mistrz Polski.

ZAKSA w poprzednim sezonie zdobyła trzy trofea: mistrzostwo i Puchar Polski, a także wygrała po raz drugi Ligę Mistrzów. Po zakończeniu rozgrywek z klubem pożegnał się trener Gheorghe Cretu, którego zastąpi Tuomas Sammelvuo. Fin wraca do Kędzierzyna-Koźla po 12 latach, tyle że wcześniej był przez rok zawodnikiem najlepszej aktualnie polskiej drużyny. Jako szkoleniowiec prowadził kadrę Finlandii, pracował w klubach rosyjskich, a w ubiegłym roku z reprezentacją tego kraju został wicemistrzem olimpijskim.

Tutaj jest coś, co można określić jako kultura zwyciężania. Grałem w tym klubie, więc jest to wielkim zaszczytem i przyjemnością, że będę pracował tu jako trener. Chciałby podziękować ZAKSIE za szansę oraz za to, że czekali na moją decyzję, w momencie kiedy musieli dokonać wyboru co do trenera. Jestem zaszczycony, że mogę tu być. Co do stawianych sobie i drużynie celów, to łatwo byłoby powiedzieć, że musimy po prostu wygrywać - cytują Sammelvuo media ZAKSY.

To niejedyna zmiana trenera w czołówce PlusLigi. Aluron CMC Warta Zawiercie w sezonie 2022/2023 poprowadził Michał Winiarski, który zmienił Igora Kolakovicia. Serb został selekcjonerem swojej narodowej reprezentacji i nie chciał łączyć funkcji. Z PGE Skry Bełchatów jeszcze przed zakończeniem rozgrywek zwolniono Slobodana Kovaca, a nowym trenerem będzie Joel Banks, obecnie pracujący z reprezentacją Finlandii, a wcześniej m.in. w Greenyardzie Maaseik. 

W Asseco Resovii będzie pracował Włoch Giampaolo Medei, w Treflu - Chorwat Igor Juricić, Projektu Warszawa - Włoch Roberto Santilli, Cerrad Enei Czarnych Radom - Jacek Nawrocki. Rozgrywki PlusLigi mają się rozpocząć 1 października.

  • 13
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0