SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 11 września 2010

Siatkarze Rosji wygrali w Belgradzie międzynarodowy turniej, w którym wyprzedzili zespoły Kuby, Serbii i Bułgarii.

Siatkarze Rosji wygrali w Belgradzie międzynarodowy turniej, w którym wyprzedzili zespoły Kuby, Serbii i Bułgarii. W ostatnim spotkaniu pokonali oni 3:2 (25:22, 23:25, 25:17, 18:25, 15:11) gospodarzy zawodów, którzy będą jednym z rywali Polski w pierwszej fazie, w rozpoczynających się 25 września we Włoszach, mistrzostwach świata.

Serbowie nie będą wspominali tego turnieju dobrze. Przegrali wszystkie mecze i zajęli ostatnie miejsce. Kilku zawodników ma problemy zdrowotne. W innych nastrojach opuszczają Belgrad Rosjanie - Myślę, śe spotkanie z Serbią było najlepszym w tym turnieju - powiedział ich trener Daniele Bagnoli. - Bardzo chcieliśmy odnieść zwycięstwo, a niektórzy nasi gracze mają pewne problemy. Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z nabytego tutaj doświadczenia.

Drugie miejsce w Belgradzie zajęła Kuba, która w ostatnim spotkaniu pokonała Bułgarię 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:20). Po raz kolejny w ekipie Kuby klasą dla siebie był Wilfred Leon, który tym razem  zdobył dla swojego zespołu 21 punktów. Kubańczycy w przyszłym tygodniu przyjadą do Spały, gdzie będą trenować z ekipą Polski, która w piątek w miejscowym ośrodku COS rozpoczęła ostatnie zgrupowanie przed odlotem na mistrzostwa świata. Przewidziane są dwa sparingi tych drużyn. Do kadry trenera Daniela Castellaniego dołączył Piotr Gacek, który nie był z reprezentacją w Brazylii.

  • 1
  • 0
  • 6
  • 1
  • 0