SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. volleyballworld.com, 2 października 2022

Mistrzostwa świata siatkarek. Ta ostatnia (grupowa) niedziela

Do zakończenia pierwszej fazy grupowej mistrzostw świata siatkarek pozostały już tylko trzy mecze. Zostaną one rozegrane w Arnhem i to będzie pożegnanie z tym miastem. 

Plan meczów

Arnhem. Grupa A: Belgia - Kamerun 3:0 (25:8, 25:19, 25:14)

Pierwszy niedzielny mecz trwał bardzo krótko - zaledwie 61 minut. Zgodnie z przewidywaniami Belgia błyskawicznie poradziła sobie z Kamerunem i zakończyła rozgrywki w grupie A na drugim miejscu. Zwyciężczynie nie musiały nawet zbytnio eksploatować Britt Herbots, która zdobyła "tylko" 13 punktów i po raz pierwszy w mistrzostwach nie była najskuteczniejsza w swoim zespole, bo punkt więcej miała środkowa Marlies Janssens. Kamerun zakończył turniej bez wygranego seta. 

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Arnhem. Grupa D: Japonia - Argentyna 3:0 (25:17, 25:19, 25:17)

Japonia zakończyła rozgrywki w grupie na drugim miejscu, za Chinami, a przed Brazylią. Wszystkie drużyny zdobyły po 12 punktów, a o kolejności zdecydował stosunek setów. W spotkaniu z Argentyną Japonki miały przewagę we wszystkich elementach, a największą w ataku. Aż 25 punktów zdobyła Mayu Ishikawa.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Arnhem. Grupa A: Holandia - Włochy 1:3 (13:25, 25:22, 16:25, 21:25)

W ostatnim meczu, na pożegnanie ze zmienionym w halę stadionie w Arnhem, Włochy pewnie pokonały gospodynie, choć rozluźnienie kosztowało je stratę seta. W ataku doskonale spisywał się Paola Egonu (20 pkt.)  i Elena Pietrini (19), a ich drużyna miała ogromną przewagę w bloku: 14:5. Włochy awansowały do kolejnej fazy z kompletem pięciu wygranych, a obok nich dokonała tego też Serbia w grupie C. Holandia zajęła trzecie miejsce, za Belgią, a przed Portoryko.

Centrum meczowe: składy, punkty, statystyki

Partnerem polskiej części mistrzostw w Gdańsku jest Województwo Pomorskie. Gospodarzem drugiej fazy grupowej będzie Łódź.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 11
  • 0
  • 8
  • 1
  • 0