SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 14 stycznia 2011

Nowy Dwór Mazowiecki, będzie obok Legionowa, jednym ze współgospodarzy finałowego turnieju o Puchar Polski.

Nowy Dwór Mazowiecki, będzie obok Legionowa, jednym ze współgospodarzy finałowego turnieju o Puchar Polski. W hali miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji zagra m.in. mistrz kraju PGE Skra Bełchatów.

- Na pewno będzie to bardzo ważny dzień dla naszych sympatyków sportu, wśród których są też kibice siatkówki. Jestem przekonany, że hala wypełni się do ostatniego miejsca. Gdy tylko Nowy Dwór Mazowiecki znalazł się na liście gospodarzy meczów, kibice zaczęli pytać o możliwość kupna biletów. Dla wielu będzie to jedyna okazja zobaczenia tak dobrych drużyn jak PGE Skra Bełchatów czy Tytana AZS Częstochowa. Dla mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic na mecze Politechniki jest jednak dość daleko - powiedział dyrektor NOSiR Dariusz Wąsiewski. Hala może pomieścić 1000 widzów.

Hala w Nowym Dworze Mazowieckim istnieje od ponad dziesięciu lat. Tutaj 3 sierpnia 1998 roku odbył się mecz Polska - USA 2:3 (15:7, 15:9, 14:16, 5:15, 12:15), gdy Amerykanie przylecieli do Polski na cykl sparingów. Spotkanie w Nowym Dworze Mazowieckim było jednym z sześciu, które goście u nas rozegrali. Polacy przygotowywali się do mistrzostw świata w Japonii. Grali wówczas: Andrzej Stelmach, Dacewicz, Nowak, Papke, Chadała, Gruszka, Ignaczak, Murek, Prus, Świderski, Nowik i Zagumny. Z obecnych uczestników finałowego turnieju PP w Nowym Dworze Mazowieckim grał Dawid Murek. Trenerem reprezentacji był Ireneusz Mazur.

- U nas polscy siatkarze trenowali przed wylotem na swój debiut w Lidze Światowej w Lipiecku, gdzie Polska pokonała Rosję 3:2. Dwa razy grali juniorzy z Rosją, trenowała kadra kobiet Zbigniewa Krzyżanowskiego - dodaje dyr. Wąsiewski. Jak widać związek miasta z siatkówką jest dość bogaty. Dodajmy jeszcze, że w hali NOSiR odbywają się koncerty muzyki poważnej, a obecni byli tutaj tej miary artyści co Jerzy Maksymiuk i Krzysztof Penderecki.

Program meczów ćwierćfinałowych w Nowym Dworze Mazowieckim:
20 stycznia
godz. 18.00 – Delecta Bydgoszcz – Tytan AZS Częstochowa
godz. 20.30 – PGE Skra Bełchatów – Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski

  • 2
  • 0
  • 4
  • 1
  • 0