SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 24 stycznia 2011

Z Bułgarią, Francją, Rumunią i Danią zagrają polscy juniorzy w eliminacjach mistrzostw świata juniorów. Rywalkami juniorek będą zespoły Grecji, Serbii, Portugalii i Czarnogóry.

Z Bułgarią, Francją, Rumunią i Danią zagrają polscy juniorzy w eliminacjach mistrzostw świata juniorów. Rywalkami juniorek będą Grecja, Serbia, Portugalia i Czarnogóra. Losowanie odbyło się dziś w Luksemburgu. Bezpośredni awans wywalczą zwycięzcy czterech grup.

Mistrzostwa świata juniorek rozegrane zostaną od 21 do 30 lipca w Limie. Do Ameryki Południowej poleci sześć drużyn z Europy, w tym mistrzynie kontynentu Włoszki, które złoty medal zdobyły w Niszu w 2009. O pozostałe pięć miejsce rywalizować będą w maju zespoły podzielone na cztery grupy. Bezpośredni awans do mistrzostw świata uzyskają zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z drugich miejsc.

Podobne zasady będą obowiązywać w eliminacjach juniorów. Mistrzami Europy w tej kategorii wiekowej są Rosjanie, którzy wygrali turniej europejski w Bobrujsku (Białorus). Mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 1 do 10 sierpnia w Brazylii. Polacy w maju zmierzą się w Bułgarii z gospodarzami oraz Francuzami, Duńczykami i Rumunami.

Przed dwoma laty w Pune (Indie) złoty medal zdobyła Brazylia, wyprzedzając Kubę i Argentynę. Polscy juniorzy uplasowali się na 9. pozycji. W mistrzostwach świata juniorek w Tijuanie i Mexicali zwyciężyły Niemki przed Dominikaną i Brazylią. Polska była trzynasta.

Wyniki losowania eliminacji MŚ juniorów:

grupa A (Samokow): Bułgaria, Polska, Francja, Rumunia, Dania
grupa B (Mohylów): Serbia, Białoruś, Turcja, Czarnogóra, Łotwa
grupa C (Nitra): Hiszpania, Belgia, Portugalia, Słowacja
grupa D (miejsce będzie ustalone): Niemcy, Włochy, Grecja, Estonia

Wyniki losowania eliminacji MŚ juniorek:

grupa  A (miejsce będzie ustalone): Serbia, Polska, Grecja, Portugalia, Czarnogóra
grupa B (Novalja): Chorwacja, Czechy, Belgia, Rumunia
grupa C (Moskwa): Niemcy, Rosja, Finlandia, Izrael, Dania
grupa D (Bardejov): Słowacja, Turcja, Bułgaria, Francja

  • 3
  • 2
  • 67
  • 0
  • 6