SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 30 listopada 2022

Hubert Hurkacz życzył sukcesów młodym siatkarzom

- Mistrzostwa Europy Wschodniej w gruzińskim Gori będą podsumowaniem naszej 2,5-letniej pracy. Do startu podchodzimy z dużą dawką optymizmu. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani – mówił trener reprezentacji Polski U17, Artur Łoza.

Ostatnie dni przed podróżą nasi kadrowicze spędzili na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem, gdzie spotkali czołowego tenisistę świata Huberta Hurkacza.

- Była to dla nas bardzo cenna i pożyteczna lekcja, bardzo motywująca do dalszej pracy. Hubert Hurkacz opowiadał o profesjonalnym sporcie, treningu, odżywianiu, zachowaniu. Otrzymaliśmy znakomity wzór do naśladowania . A przy okazji opowiedzieliśmy naszemu mistrzowi o siatkówce i naszych treningach. Życzył nam sukcesów w Gori oraz w dalszej sportowej karierze  – podkreśla Artur Łoza.

W Zakopanem była to już piąta akcja szkoleniowa tych kadrowiczów od sierpnia 2022 roku podczas której zawodnicy koncentrowali się głównie na pracy nad taktyką i elementami technicznymi, wymagającymi dopracowania. Nasi zawodnicy rozegrali podczas tego okresu kilkanaście spotkań kontrolnych i większość z nich wygrali. W ostatnim sparingu w Zakopanem z juniorami Sparty Kraków zwyciężyli 3:1.

Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) rozegrane zostaną od 2 do 6 grudnia. Rywalami Polski będą kolejno: Azerbejdżan, Łotwa, Ukraina, Estonia i Gruzja. Zwycięzca turnieju awansuje do przyszłorocznych mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Podgoricy. Zespoły z pozostałych miejsc zagrają w kwietniowych barażach.

23508c

  • 10
  • 0
  • 12
  • 0
  • 0