SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

19 lipca 2019

Polsko-czeskie podium w Przysusze

Wielka polsko-czeska feta zakończyła Superpuchar Polski kobiet i mężczyzn Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019. Na sam koniec uroczystej ceremonii medalowej na podium znalazły się cztery pary z Polski oraz dwa duety z Czech. To do siatkarek z tego kraju - pary Kubickova/Kvapilova trafiło trofeum w turnieju kobiet. Wśród siatkarzy najlepszy okazał się duet Brożyniak/Janiak, który w finale pokonał czeską dwójkę Dzavoronok/Hadrava.

Dwa pierwsze niedzielne spotkania wyłoniły pary, które dołączyły do Lecha i Dzikowicza oraz Kądzioły i Ociepskiego w półfinałach Superpucharu Polski Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019. Czesi Dzavoronok/Hadrava swoje spotkanie wygrali bardzo pewnie, natomiast duet Brożyniak/Janiak musiał długo walczyć o zwycięstwo. Trzysetowe starcie z parą Lewicki/Maziarek zakończyło się dopiero po 57 minutach walki, co oznaczało, że pierwszy półfinał został rozegrany z małym opóźnieniem, gdyż duet Brożyniak/Janiak musiał mieć przerwę między meczami. Mimo że duet Lech/Dzikowicz dopiero rozpoczynał rywalizację i w pełni wypoczęty przystąpił do meczu, Brożyniak i Janiak kontynuowali udaną passę. Szybko przejęli inicjatywę w partii pierwszej i pewnie w niej triumfowali. W kolejnej przeciwnicy postawili się już dużo bardziej, ale końcówka należała do Bożyniaka i Janiaka, a akcja tego drugiego zakończyła cały mecz. W drugim półfinale zmierzyły się pary Kądzioła/Ociepski i Dzavoronok/Hadrava. Czesi próbowali od razu przejąć inicjatywę, grali skuteczniej, ale rywale, m.in. dzięki zagrywce Kądzioły, starali się utrzymywać kontakt punktowy. Czeska dwójka skutecznie jednak uciekała i w końcówce seta pierwszego Polakom nie udało się dogonić wyniku. W drugiej partii Dzvoronok i Hadrava grali fenomenalnie w ataku, ich przewaga była już wyraźna i mecz zakończył się awansem Czechów.

Pierwsze o medale zagrały pary Legieta/Kaczmarek i Zackiewicz/Zdon, a po dwusetowym starciu brąz wywalczyły Izabela Zackiewicz i Aleksandra Zdon. To one zdominowały boisko w pierwszej partii, dzięki wielu sprytnym akcjom i mądrzej grze na siatce tej drugiej. Rywalki postawiły się znacznie bardziej w kolejnym secie, jednak od jego połowy ponownie skuteczniej grały Zackiewicz i Zdon, a końcówka należała już zupełnie do nich. W starciu o najniższy stopień podium w turnieju mężczyzn para Kądzioła/Ociepski od początku prowadziła grę swoim tempem, a dobra grą w bloku Kądzioły i kontrami Ociepskiego budowała przewagę. Duet Lech/Dzikowicz dotrzymywał im kroku do połowy pierwszego seta, następnie przewaga tej drugiej pary była dużo wyraźniejsza. Sytuacja zmieniła się w kolejnej partii, a Lech i Dzikowicz otworzyli ją prowadzeniem 5:0. Nie zdołali go jednak utrzymać, przeciwnicy grali świetnie w obronie oraz w polu zagrywki, a końcówka była pokazem siły jednego zawodnika - Michała Kądzioły i to on ze swoim partnerem mogli cieszyć się z trzeciego miejsca na podium. Starcie finałowe w turnieju kobiet miało dwa oblicza - w pierwszej partii Czeszki wyraźnie przeważały na boisku i choć Saad i Strąg nie grały źle i miały nawet miały kilka dość spektakularnych akcji, to polska para nie była w stanie nawiązać walki. W drugim secie było już inaczej, a polskie siatkarki prezentowały się na światowym poziomie i sprawiły wiele problemów przeciwniczkom. Genialnie w obronie spisywała się Saad, na siatce swoje wywalczyła Strąg, co pozwoliło im prowadzić nawet w końcówce. Ostatnie akcje należały jednak do ogranych siatkarek z Czech i to do nich trafił Superpuchar Polski. Drugie trofeum nie trafiło już w ręce świetnie spisujących się w turnieju Czechów. Skuteczny opór w finale postawili im Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Polska dwójka zrewanżowała się im za porażkę 1:2 w pierwszej rundzie, a samo spotkanie mogło zadowolić najbardziej wybrednych fanów siatkówki plażowej. Brożyniak i Janiak grali koncertowo, świetnie w bloku i w polu zagrywki. Rywale nie ustępowali im za dużo, jednak nie mieli takiego wsparcia, jak Polacy. Ci, niesieni dopingiem wypełniających trybuny po brzegi kibiców, zagrali genialnie w końcówkach i stanęli na najwyższym stopniu podium.


Wyniki Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn Lewiatan Mazovia Beach Ball Przysucha 2019 - niedziela:
ćwierćfinały – prawa strona drabinki – mężczyzn:

Kaczmarek/Sdebel – Dzavoronok/Hadrava 0:2 (14:21, 14:21)

Lewicki/Maziarek – Brożyniak/Janiak 1:2 (24:22, 21:19, 10:15)

półfinały - mężczyzn:

Lech/Dzikowicz – Brożyniak/Janiak 0:2 (12:21, 19:21)

Kądzioła/Ociepski – Dzavoronok/Hadrava 0:2 (19:21, 15:21)

o 3. miejsce - kobiet:

Legieta/Kaczmarek – Zackiewicz/Zdon 0:2 (10:21, 18:21)

o 3. miejsce - mężczyzn:

Lech/Dzikowicz – Kądzioła/Ociepski 0:2 (16:21, 12:21)

finał - kobiet:

Kubickova/Kvapilova – Saad/Strąg 2:0 (21:13, 21:18)

finał - mężczyzn:

Brożyniak/Janiak – Dzavoronok/Hadrava 2:0 (24:22, 21:19)

  • 9
  • 0
  • 46
  • 0
  • 0