SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Pełka, 6 sierpnia 2017

Udane występy polskich par w Larnace i Wilnie

W ostatnich dniach kibice siatkówki plażowej emocjonowali się nie tylko decydującymi meczami mistrzostw świata w Wiedniu. Odbyły się turnieje w Larnace i Wilnie, w których polskie duety odegrały ważną rolę.

CEV Larnaka

W cypryjskiej Larnace, rozegrano turniej Satelitarny CEV. Polskę reprezentowała para Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska. Po niezbyt obiecującym początku i porażce z parą niemiecką, Polki w dalszej części turnieju kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa. W finale musiały jednak uznać wyższość reprezentantek Rumunii, zdobywając ostatecznie srebrne medale.

Kinga Kołosińska/Jagoda Gruszczyńska - Matei/Vaida ROU 1:2 (21:19, 12:21, 11:15)

EEVZA U 18 Wilno

W Winie rozegrano turniej w siatkówce plażowej o mistrzostwo EEVZA U 18 w kategorii dziewcząt i chłopców. Oprócz polskich par, mieliśmy okazję oglądać bardzo silne zespoły z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii. Nasz kraj reprezentowali, uczennice i uczniowie NLO SMS PZPS w Spale: Patrycja Jundziłł/Julia Gierczyńska, Zuzanna Herrmann/Nicole Jolhym, Miłosz Kruk/Dominik Poznański, Krzysztof Ralko/Maciej Włodarczyk i Emil Krakowiak/Mateusz Michalak.

Wśród dziewcząt najlepiej spisały się Patrycja Jundziłł/ Julia Gierczyńska, które zajęły czwarte miejsce. Przypomnijmy, że para ta zajmując drugie miejsce na zawodach kontynentalnych rozgrywanych 14-16.07.2017 na Węgrzech zapewniła sobie miejsce w turnieju finałowym, którego stawką jest awans do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Argentynie. Wśród chłopców, najwyżej, na piątym miejscu zostali sklasyfikowani Miłosz Kruk/Dominik Poznański. Trenerzy: Rafał Szternel i Damian Kostrzewa zgodnie przyznali, że turniej stał na wysokim poziomie sportowym, wszystkie polskie pary zagrały bardzo ambitnie i był to pożyteczny sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy U 18, które pod koniec sierpnia rozegrane będą w Kazaniu.

  • 2
  • 0
  • 47
  • 0
  • 1