SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. King of the Court, 12 marca 2023

King Of The Court Miami: Gruszczyńska i Wachowicz na 6. miejscu

Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz nie zdołały awansować do finału Vodafone Queen and King of the Court Miami Beach. Ostatecznie Biało-czerwone zakończyły turniej na 6. miejscu.

W play-offie, którego stawką był awans do wielkiego finału Vodafone Queen and King of the Court Miami Beach, wystąpiły cztery pary, które w swoich półfinałach uplasowały się na miejscach 3-4. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz zmierzyły się z dwoma amerykańskimi parami, z którymi grały już wcześniej - Gaffney/Reeves (wyeliminowane przez Polki w półfinale) oraz Horton/Bauer (które rywalizowały z naszymi zawodniczkami w grupie C), a także z brazylijską parą Larissa/Lili. Play-off - w odróżnieniu od głównych meczów - to tylko jedna 15-minutowa runda.

Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie, a dzięki bardzo dobrej grze przez długi czas Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz były na prowadzeniu. Taki stan utrzymywał się jeszcze na 6 minut przed końcem spotkania, jednak wówczas rywalki szybko odrobiły straty. Doświadczone i utytułowane Brazylijki - legendarna Larissa i jej partnerka Lili był nie do zatrzymania, podwajając swój dorobek punktowy w niespełna sześć minut z 6 do 12 punktów. Polki w tym czasie nie zdołały zdobyć ani jednego punktu. Amerykanki dopisały na swoim kontach po kilka zdobyczy punktowych, jednak również nie były w stanie zagrozić Brazylijkom, które awansowały do wielkiego finału.

Ostatecznie koronę w Miami wygrały Kanadyjki Brandie Wilkerson i Melissa Humana-Paredes.

Play-off
1. Larissa/Lili 12
2. Horton/Bauer 9
3. Gaffney/Reeves 8
4. Gruszczyńska/Wachowicz 6

Więcej informacji na temat turnieju można znaleźć tutaj. Rozgrywki King of the Court można oglądać za pośrednictwem dedykowanej platformy OTT - https://watch.kingofthecourt.com/
  • 1
  • 0
  • 1
  • 0
  • 0