SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 9 marca 2022

II liga siatkarek: turniej półfinałowy w Legionowie

Od piątku do niedzieli w Legionowie rozegrany zostanie pierwszy z dwóch półfinałowych turniejów o awans do I ligi siatkarek. Drugi odbędzie się 18-20 marca w Mogilnie.

Rywalizacja w II lidze siatkarek wkroczyła w decydującą fazę. Turniej półfinałowy nr II zostanie rozegrany od 11 do 13 marca, a gospodarzem będzie LTS Legionovia Legionowo. Zagrają w nim: zwycięzca grupy IV (Silesia Volley Mysłowice), druga drużyna grupy III (MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych), zwycięzca grupy II (LTS Legionovia Legionowo) i druga drużyna grupy I (Gedania Gdańsk).

Turniej półfinałowy nr I z udziałem zwycięzcy grupy I (MKS Sokół Mogilno), drugiej drużyny grupy II (PMKS Nike Węgrów), zwycięzca grupy III (Energa MKS Kalisz II) i druga drużyną grupy IV (KS Marba Sędziszów Małopolski) odbędzie się 18-20 marca 2022 roku. Gospodarzem  turnieju będzie MKS Sokół Mogilno.

Pierwotnie turniej nr II miał odbyć się w Wałbrzychu. Jednak decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja wałbrzyskie obiekty sportowe zostały przekształcone na punkt pomocy dla uchodźców ukraińskich. W związku w powyższym wszystkie imprezy sportowe i treningi Hali Wałbrzyskich Mistrzów zostały odwołane.

Z drugiej ligi spadły po tym sezonie SMS Police, Ósemka Siedlce, MKS NOWAK-MOSTY Dąbrowa Górnicza oraz STS Sandecja Nowy Sącz.

Program turnieju półfinałowego w Legionowie:
piątek
LTS Legionovia – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 13:00
Silesia Volley Mysłowice – Gedania Gdańsk 16:00

sobota
Gedania Gdańsk – LTS Legionovia 12.00
Silesia Volley Mysłowice – MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 15:00

niedziela
MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – Gedania Gdańsk 10:00
LTS Legionovia – Silesia Volley Mysłowice 13:00

  • 5
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0