SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Robert Niklas / GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, 29 stycznia 2023

1LK: Niepewna wygrana Solnej Wieliczki w Stężycy

Zespół GKS Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca w sobotę 28 stycznia gościł na własnym parkiecie małopolską drużynę UJ CM Solna Wieliczka. Spotkanie to na papierze wyglądać powinno na teoretycznie łatwiejsze dla gości. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina przed meczem zajmowały 5. miejsce z 31 punktami. Zawodniczki trenera Michora zajmowały zaś 12. lokatę ze stratą 20 oczek do przeciwniczek. Dzięki wygranej w meczu dziewczyny z Wieliczki mogły awansować na 4. miejsce.

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie i oba zespoły nie dawały za wygraną. Jednak przy wyniku 12:12 to siatkarki z Wieliczki wzięły sprawy w swoje ręce i już po chwili tablica oznajmiała wynik 20:13 dla gości. Młode zawodniczki ze Stężycy próbowały odrobić stratę punktową, jednak doświadczony zespół Solnej na to nie pozwalał. Set zakończył się wynikiem 25:16 dla drużyny UJ CM Solna Wieliczka.

Drugą partię bardzo dobrze rozpoczęły przyjezdne (12:6 dla Wieliczki). Stężyczanki nie poddawały się jednak i próbowały gonić wynik. Determinacja i chęć walki pomogły zniwelować stratę i w pewnym momencie przewaga gości stopniała do 19:18. Jednak to Wieliczka pozostawała wciąż na prowadzeniu. Przy wyniku 23:20 zawodniczki Wieżycy zaczęły odrabiać kolejne straty. Dzięki temu drugiego seta zakończyły grając na przewagi i wygrywając 26:24.

Kolejna odsłona była w istocie bardzo podobna do poprzedniej. Na wysokie prowadzenie ponownie wyszedł zespół z małopolski. Jednak juniorki ze Stężycy cały czas skrupulatnie goniły rywalki i tak z wyniku 19:14 dla gości przewaga po chwili zmalała do dwóch punktów (24:22 dla Wieliczki). Opanowanie i doświadczenie wieliczanek pozwoliło im doprowadzić tego seta do końca z wynikiem 25:22.

Partia numer 4 była już zupełnie inna. Solna jak w poprzednich setach również przejęła inicjatywę i wiodła prym w tych zawodach. Bardzo dobre rozegranie i ataki zawodniczek Wieliczki doprowadziły zespół do kolejnej wysokiej przewagi punktowej, której przyjezdne już nie pozwoliły sobie odebrać.

1LK: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UJ CM Solna Wieliczka

Dawid Michor, trener drużyny GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, zapytany o plusy tego meczu odpowiedział: – Determinacja  dziewczyn wyszła na plus. Nie jest łatwo bić się z tak renomowanym zespołem, który w swojej kadrze ma zawodniczki z przeszłością również ekstraklasową. Ciężko jest na tak długim dystansie tak młodemu zespołowi utrzymać pełną koncentrację. Natomiast jestem z postawy zespołu bardzo zadowolony, biliśmy się do końca i o to w tym wszystkim chodzi – Zakończył.  

Następny swój mecz zespół z Kaszub rozegra już kolejnego dnia tzn. 29 stycznia o 16:00 z zespołem NIKE Węgrów. Natomiast drużyna z Wieliczki swój kolejny mecz zagra 4 lutego na własnym parkiecie z zespołem KS BAS Kombinat Budowlany Białystok. Będzie to mecz sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn, więc emocji nie zabraknie.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UJ CM Solna Wieliczka 1:3 (16:25, 26:24, 25:22, 25:17)

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca: Eliza Ropela, Barbara Latos, Natalia Bandurska, Oliwia Milkowska, Maria Spławska, Antonina Dumańska, Martyna Podlaska, Agata Gołaszewska, Klara Olszewska, Anna Fiedorowicz, Iga Piasny, Julia Hewelt, Maja Malinowska, Barbara Grejman
Trener – Dawid Michor               

UJ CM Solna Wieliczka: Aleksandra Dutkiewicz, Joanna Ciesielczyk, Magdalena Grabka, Natalia Ciesielska, Aleksandra Muszyńska, Anna Wojciechowska, Adriana Wełna, Magdalena Trojnar, Zofia Ejsmont, Martyna Lewińska, Julia Reszelewska, Julia Wieczorek
Trener – Ryszard Litwin

Wszystkie mecze GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca są transmitowane na kanale AleKanał! na YouTubie.

 


1LK: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UJ CM Solna Wieliczka

  • 8
  • 1
  • 10
  • 0
  • 0