SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Piotr Sumara, 8 października 2017

Przed 28. Turniejem Nadziei Olimpijskich chłopców w Spale

Od niedzieli do wtorku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale odbędzie się 28. Turniej Nadziei Olimpijskich chłopców z rocznika 2002. Zagrają kadry szesnastu województw.

Podstawowym celem tych zawodów jest przegląd uzdolnionej siatkarsko młodzieży pod kątem szkolenia centralnego. Rywalizację zobaczą trenerzy młodzieżowych kadr Polski. Uważnymi obserwatorami rywalizacji będą m.in. Sebastian Pawlik i Maciej Zendeł. Wyróżniający się i najzdolniejsi zawodnicy otrzymają powołania na listopadowe kampy.

Drugim trenerem reprezentacji województwa pomorskiego jest Jarosław Pruski, który od lat przyjeżdża do Spały na TNO. Tym razem Pomorze (pierwszym szkoleniowcem jest Mariusz Świst) przystąpi do rywalizacji w roli faworyta.

- Tak o nas mówią - śmieje się Jarosław Pruski i bardzo poważnie dodaje: Drużyna jest oparta na Treflu Gdańsk, mistrzu Polski młodzików. W ostatnim czempionacie w Dębicy nasi zawodnicy pokazali, że grać i walczyć potrafią. Mamy zawodników wysokich i grających.

Poza zawodnikami z Trefla w reprezentacji województwa są jeszcze gracze ze Starogardu Gdańskiego, Malborka, Pucka i Gdyni. Według Jarosława Pruskiego silne powinny być tradycyjnie drużyny Śląska, Mazowsza i Łódzkiego.

Podział na grupy:
A: Łódzkie, Mazowieckie, Lubuskie, Dolnośląskie
B: Pomorskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Warmińsko-Mazurskie
C: Podkarpackie, Opolskie, Śląskie, Małopolskie, Kujawsko-Pomorskie
D: Podlaskie, Lubelskie, Świętokrzyskie, Kujawsko-Pomorskie

  • 5
  • 0
  • 60
  • 0
  • 1