SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 5 lutego 2018

LTS Legionovia w drodze po kolejny tytuł mistrza Polski juniorek

Siatkarki LTS Legionovii Legionowo nie miały sobie równych w trzech ostatnich turniejach o mistrzostwo Polski juniorek. Przed rokiem w finałowym meczu pokonały w Malborku KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:21, 25:14).

W miniony weekend podopieczne trenera Wojciecha Lalka rozpoczęły marsz po czwarty tytuł. W Halinowie wygrały turniej o mistrzostwo Mazowsza, zwyciężając po 3:0 drugi zespół z Legionowa, Spartę Warszawa i MOS Wolę Warszawa.

- Innej opcji niż zwycięstwo w Halinowie nie braliśmy pod uwagę - mówi Wojciech Lalek. - Trzeba było jednak wyjść na boisko i udowodnić swoją wyższość. Miłą niespodziankę sprawiły zawodniczki z naszej drugiej drużyny, będące jeszcze kadetkami. Na razie koncentrujemy się na turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski. Będziemy gospodarzami jednego z nich i który został zaplanowany na 15-18 lutego. Jak wywalczymy awans, to będziemy koncentrować się na półfinale.

W Halinowie zobaczyliśmy kilka zawodniczek, które uczestniczyły w czempionacie przed rokiem w Malborku. Były to m.in. uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku - Zuzanna Górecka, Aleksandra Gryka i Paulina Zaborowska.

Finałowy turniej mistrzostw Polski juniorek rozegrany zostanie od 11 do 15 kwietnia, a jego organizator zostanie wyłoniony na podstawie konkursu.

Dodajmy, że w tym roku LTS Legionovvia przygotowuje nie lada gratkę dla siatkarek z całej Polski: siatkarskie kampy z trenerami najlepszego młodzieżowego klubu w Polsce! Szczegóły na stronie internetowej Legionovii.

  • 7
  • 1
  • 54
  • 0
  • 0