SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: Piotr Sumara, 30 listopada 2021

Reprezentantka Tygodnia: Agnieszka Kąkolewska

Agnieszka Kąkolewska w tym sezonie radzi sobie naprawdę fantastycznie i po raz kolejny sięgnęła po tytuł Reprezentantki Tygodnia.  

1. Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police) – Reprezentantka Tygodnia

Tylko w listopadzie Agnieszka Kąkolewska dwukrotnie znalazła się na szczycie naszego rankingu, a jej występy z zeszłego tygodnia nie pozostawiły złudzeń. Środkowa Grupy Azoty Chemika Police grała bezbłędnie nie tylko na parkietach TAURON Ligi, ale też w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W spotkaniu z węgierskim Fatum Nyíregyháza nie oddała rywalkom ani jednego punktu, kończąc aż 70% piłek. Podobnie było w starciu z Jokerem Świecie, za które nasza kadrowiczka otrzymała nagrodę MVP. 

Statystyki Agnieszki Kąkolewskiej (Grupa Azoty Chemik Police) przeciwko Jokerowi Świecie: 13 punktów, 82% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki i 1 punktowa zagrywka; oraz Fatum Nyíregyháza: 9 punktów, 70% skuteczności w ataku, 2 punktowe zagrywki

2. Maria Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police)

Równie wysokie statystyki śrubowała Maria Stenzel, która z dużą dokładnością przyjmowała serwisy posyłane w jej kierunku. Znakomita jakość odbioru zagrywek, skutecznie powstrzymywała przeciwniczki przed posyłaniem w jej stronę jakichkolwiek piłek. Libero reprezentacji Polski po raz kolejny była niezwykle stabilnym punktem aktualnego lidera tabeli TAURON Ligi.

Statystyki Marii Stenzel (Grupa Azoty Chemik Police) przeciwko Jokerowi Świecie: 70% przyjęcia pozytywnego, 40% przyjęcia perfekcyjnego; oraz Fatum Nyíregyháza: 71% przyjęcia pozytywnego, 29% przyjęcia perfekcyjnego. 

3. Aleksandra Gryka (IŁ Capital Legionovia Legionowo)

Nasze aktualne zestawienie zamyka Aleksandra Gryka, która była cennym ogniwem w starciu z trzecim w tabeli ekstraklasy ŁKS Commerceconem Łódź. Środkowa Legionovii zdobyła w sumie 10 punktów, przy 64% procentowej skuteczności w ataku, a swój dorobek uzupełniła o 3 punktowe bloki. To w parze z dobrze dysponowaną Olivią Różański wystarczyło do pokonania łodzianek w emocjonującym, pięciosetowym boju.  

Statystyki Aleksandry Gryki (IŁ Capital Legionovia Legionowo) przeciwko ŁKS Commercecon Łódź: 10 punktów, 64% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki

*Do odnotowania: Naszą uwagę zwróciła też gra Zuzanny Szperlak, w starciu z beniaminkiem UNI Opole. Przyjmująca Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz w tym pięciosetowym meczu zdobyła w sumie 22 punkty, przy blisko 50-procentowej skuteczności w ataku. Bardzo dobrze radziła sobie też w przyjęciu, gdzie odebrała aż 40 zagrywek oraz w polu serwisowym w którym punktowała czterokrotnie. 

Polską Siatkówkę wspierają 2

  • 3
  • 1
  • 7
  • 0
  • 0