SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 17 listopada 2011

Polscy siatkarze są w Japonii, gdzie w niedzielę rozpocznie się turniej o Puchar Świata. Przed odlotem znaleźli czas, żeby wspomóc Fundację Herosi. Malowali bombki, które zostaną wystawione na licytacji.

Mimo iż w kalendarzu dopiero listopad, a do Bożego Narodzenia wciąż dużo czasu, Fundacja Herosi szykuje się do świątecznych akcji. Otrzymały one tradycyjne wsparcie polskich siatkarzy, którzy przed wylotem do Japonii na turniej o Puchar Świata malowali bombki.

W napiętym grafiku zawodników nie ma właściwie wolnego czasu, jednak gdy tylko siatkarze zajrzeli w Spale do sali, w której urządzono pracownię i zobaczyli farby i pędzle od razu wiedzieli co robić i bez problemu znaleźli chwilę, by wziąć udział w akcji malowania. Tym razem były to bombki, które panowie ozdabiali wedle własnego uznania. Tematyka świąteczna przeważała w znacznej większości, jednak są również wyjątki.

Z uśmiechem na ustach do pracy zabrali się Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Jakub Jarosz, Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak oraz Łukasz Żygadło. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii Fundacji Herosi, zaś licytacja ruszy pod koniec miesiąca.

Za podarowanie bombek Fundacja dziękuje profesorowi Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Jerzemu Mizerze oraz firmie Komozja Family.

Fundacja dziękuje również Centralnemu Ośrodkowi Przygotowań Olimpijskich w Spale,  zawodnikom oraz Prezesowi PZPS - Mirosławowi Przedpełskiemu.

Kolejna akcja została przeprowadzona w Legionowie, gdzie Polska rozgrywała mecze z Czechami, ostatnie sprawdziany formy przed odlotem do Japonii.  Czas na malowanie bombek znaleźli trenerzy Andrea Anastasi i Andrea Gardini. Podobnie, jak w przypadku bombek malowanych przez siatkarzy, dzieła obu naszych trenerów będzie można licytować już pod koniec miesiąca. Zapraszamy również do naszej galerii, gdzie możecie znaleźć zdjęcia z akcji.

  • 0
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0