SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 7 czerwca 2023

Kadra U21 mężczyzn wygrała we Francji z Brazylią 3:2

Kadra U21 mężczyzn pokonała w Metz swoich równieśników z Brazylii 3:2 (20:25, 25:17, 25:23, 23:25, 15:8) w towarzyskim meczu. Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Bahrajnie, które odbędą się od 7 do 16 lipca.

14-osobowa reprezentacja Polski po zakończeniu zgrupowania w Kędzierzynie-Koźlu udała się do Metz we Francji, gdzie trenuje i rozgrywa sparingi.  - Na tym etapie przygotowań jest to dobry sprawdzian. Rywal jest silny, a gracze brazylijscy dysponują świetnymi warunkami fizycznymi. Sprawdzimy efekty naszej dotychczasowej pracy w warunkach meczowych – powiedział Mateusz Grabda, trener Kadry U21. Jutro i pojutrze zaplanowane zostały kolejne sprawdziany.

Polska: Jakub Majchrzak (8 pkt), Kamil Szymendera (13), Kajetan Kubicki, Mateusz Kufka (12), Aliaksei Nasevich (17), Piotr Śliwka (23), Maksymilian Kędzierski (L). Na wyjazd do Francji sztab szkoleniowy kadry powołal jeszcze następujących zawodników: Tytus Nowik, Jakub Olszewski, Mateusz Nowak, Maciej Zając, Damian Biliński, Marcel Chmielewski, Marcel Hendzelewski.

Nasza ekipa przed mistrzostwami świata ma w planie jeszcze dwa zgrupowania oraz sparingi z Argentyną i Holandią. Ostatnie przed wylotem do Bahrajnu odbędzie się w Nowym Dworze Mazowiecki

  • 2
  • 0
  • 7
  • 0
  • 0