SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Anna Daniluk, foto: vc-lokomotiv.com, 12 października 2021

Reprezentantka Tygodnia: Malwina Smarzek

Wracamy z cyklem: „Reprezentanci Tygodnia”. W każdy wtorek będziemy bacznie przyglądać się naszym kadrowiczom i analizować ich występy z poprzednich dni.

Nasz cykl powraca w nieco zmienionej formule. Tym razem będziemy wskazywać nie pięciu, a trzech wyróżniających się reprezentantów i reprezentantek sprawdzających swoje siły w PlusLidze i TAURON Lidze, a także ligach zagranicznych.

W pierwszych „trójkach” wyróżniamy tylko zawodników i zawodniczki, którzy otrzymali powołania na zakończony już sezon reprezentacyjny 2021 od Vitala Heynena i Jacka Nawrockiego.

W kategorii: „Do odnotowania” zaproponujemy nazwiska, których gra się wybijała, jednak w sezonie reprezentacyjnym 2021 nie znalazły się w szerokich składach kadr.

1. Malwina Smarzek (Lokomotiw Kaliningrad) – Reprezentantka Tygodnia

Malwina Smarzek bardzo dobrze radzi sobie w lidze rosyjskiej, gdzie w każdym ze spotkań notuje sporą liczbę punktów. Podobnie było i tym razem – w starciu przeciwko Dynamo Moskwie – gdzie nasza atakująca zdobyła łącznie 23 „oczka”. W ataku punktowała 21 razy, a swój dorobek uzupełniła o dwa skuteczne bloki.

Reprezentantka Polski znalazła się na podium najczęściej punktujących w tej kolejce Superligi kobiet.

Statystyki Malwiny Smarzek (Lokomotiw Kaliningrad) przeciwko Dynamo Moskwie: 23 punkty, 38% skuteczności w ataku, 2 punktowe bloki.

2. Weronika Centka (Grot Budowlani Łódź)

Udany występ ma za sobą także Weronika Centka, choć jej Grot Budowlani Łódź musiał uznać wyższość Chemika Police. Środkowa naszej reprezentacji zaprezentowała jednak dobrą dyspozycję, kończąc w ataku 6 z 8 piłek, co dało jej 75% skuteczności w ofensywie. Dodatkowo przyniosła swojemu zespołowi trzy skuteczne bloki.

Statystyki Weroniki Centki (Grot Budowlani Łódź) przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police: 9 punktów, 75% skuteczności w ataku, 3 punktowe bloki.

3. Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź)

Na ostatnim stopniu podium naszego zestawienia znalazła się Klaudia Alagierska, która w meczu z policzankami błyszczała w bloku. Środkowa łódzkiego zespołu aż sześć razy zatrzymała rywalki, ale także czujną grą na siatce umożliwiała koleżankom kreowanie kolejnych akcji. Reprezentantka Polski gorzej poradziła sobie w ataku.

Statystyki Klaudii Alagierskiej (ŁKS Commercecon Łódź) przeciwko Developresowi BELLA DOLINA Rzeszów: 11 punktów, 33% skuteczności w ataku, 6 punktowych bloków.

*Do odnotowania: Warta zauważenia jest dyspozycja Moniki Gałkowskiej i znakomicie grającej od początku sezonu Katarzyny Zaroślińskiej-Król. Pierwsza z atakujących w meczu przeciwko #VolleyWrocław zdobyła 18 punktów przy blisko 60-procentowej skuteczności w ataku, natomiast druga z nich nie dała szans Jokerowi Świecie, punktując 16 razy.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 5
  • 0
  • 17
  • 0
  • 0