SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, CEV, 24 czerwca 2021

Michał Bąkiewicz: na początek chcemy zdobyć Nosal

– Pogodę mamy dziś ładną więc na początek zgrupowania chcemy zdobyć Nosal. Później będziemy wyznaczali kolejne cele – mówi trener Michał Bąkiewicz, trener kadry narodowej juniorów młodszych. Wczoraj wieczorem 23 jego podopiecznych spotkało się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem. Zgrupowanie zakończy się 4 lipca. Naszą reprezentację U19 w tym sezonie czekają mistrzostwa świata, które rozegrane zostaną od 24 sierpnia do 2 września w Teheranie.

– Na czwartkowe przedpołudnie zaplanowaliśmy wyprawę na Nosal. Później będziemy mieli zajęcia na hali i popracujemy nad techniką i prewencją. Wczoraj po kolacji mieliśmy organizacyjne spotkanie z całą ekipą. Zawodnicy i sztab szkoleniowy są mocno nastawieni na ciężką pracę, bo tylko solidne przygotowanie prowadzi do sukcesu – podkreślił Michał Bąkiewicz.

W grupie 23 powołanych zawodników są wszycy ubiegłoroczni brązowi medaliści mistrzostw Starego Kontynentu U18. W mistrzostwach świata 2021 U19 tytułu bronić będą Włochy, które w 2019 roku w Tunezji stanęły na najwyższym stopniu podium przed Rosją i Argentyną.

W fazie grupowej reprezentacja Polski zagra m.in. z Iranem, Nigerią i Gwatemalą. Pełen skład czempionatu będzie znany w późniejszym terminie – trzy wolne miejsca czekają jeszcze na potwierdzenie i ogłoszenie uczestników.

– Cieszę, się, że mamy w grupie takich rywali. Dla moich zawodników będzie to doskonała okazja poznania odmiennych stylów gry, zdobycia doświadczenia w rywalizacji z zespołami z innych kontynentów – mówi trener Bąkiewicz, wicemistrz świata z 2006 roku i trzy lata później mistrz Europy.

Kolejne zgrupowanie zaplanowano w Giżycku (11-21 lipca) i pod jego koniec mają być rozegrane sparingi z Iranem.

Faza grupowa MŚ U19:

Grupa A: Iran, Nigeria, Polska, Gwatemala, Drużyna 3
Grupa B: Włochy, Czechy, Brazylia, Kolumbia, Drużyna 2
Grupa C: Rosja, Bułgaria, Kamerun, Belgia, Tajlandia
Grupa D: Argentyna, Egipt, Niemcy, Kuba, Drużyna 1

.Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 3
  • 28
  • 0
  • 0