SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, fot. PRESSFOCUS, 7 grudnia 2020

LM: program turnieju w Kędzierzynie-Koźlu

Lindemans Aalst, Fenerbahçe HDI Stambuł oraz dwa czołowe polskie kluby PGE Skra Bełchatów i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn zagrają od wtorku do czwartku w Kędzierzynie-Koźlu w turnieju grupy A Ligi Mistrzów siatkarzy. Oba polskie zespoły zmierzyły się w piątek w PlusLidze i zwyciężyli kędzierzynianie 3:2, którzy są liderem tabeli naszej ekstraklasy.

- To było dobre widowisko, zarówno my jak i drużyna z Bełchatowa zagraliśmy na bardzo dobrym poziomie. Myślę, że to spotkanie mogło się podobać kibicom. Tak to właśnie bywa, gdy gra się z jednym zespołem kilka spotkań - wtedy wchodzą w grę takie szachy taktyczne, znamy się bardzo dobrze, także czasami decyduje dyspozycja dnia, jakieś niuanse, tego dnia ta różnica była niewielka bo, jak wiemy mecz zakończył się w tie-breaku. Jesteśmy pewni siebie, cały czas gramy swoją siatkówkę, ale wiemy że bełchatowianie będą chcieli rewanżu, bo na pewno bardzo chcą tego zwycięstwa - mówił cytowany na stronie kędzierzyńskiego klubu, Aleksander Śliwka, który został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Mistrz świata z 2018 roku prezentuje dobrą formę od początku sezonu. Była to już jego czwarta statuetka MVP. Również taką liczbą wyróżnień meczowych w tym sezonie może pochwalić się czterech innych zawodników (najwięcej w całej plusligowej stawce), a wśród nich inny gracz kędzierzynian Kamil Semeniuk. Obaj na pewno będą mocnymi punktami Grupy Azoty ZAKSY, która jeszcze w tym sezonie nie przegrała w PlusLidze.

- To było dobre przetarcie. Teraz te kilka dni musimy poświęcić na regenerację i z animuszem przystąpić do europejskich pucharów - komentował to spotkanie rozgrywający reprezentacji i PGE Skry, Grzegorz Łomacz.

Jastrzębski Węgiel miał zagrać w Berlinie m.in. przeciwko słynnemu Zenitowi Kazań ze spisującym się znakomicie w tym sezonie Bartoszem Bednorzem w składzie. Jednak władze JW w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami podjęły decyzję "o rezygnacji z wyjazdu zespołu na turniej. Powodem takiego stanu rzeczy są pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 w drużynie, niepokojące skutki infekcji u niektórych zawodników oraz zdekompletowany skład."

W grupie B z tego samego powodu wycofał się turecki Arkas Izmir. We wtorek dojdzie do meczu dwóch włoskich potentatów - Cucine Lube Civitanova z zespołem Wilfredo Leona Sir Sicoma Monini Perugia. Trzecim uczestnikiem tej grupy będzie francuski Tours VB.

Kolejny polski uczestnik LM VERVA Warszawa ORLEN Paliwa zagra od 15 do 17 grudnia w Roeselare.

Tegoroczne rozgrywki fazy grupowej Ligi Mistrzyń, ze względu na pandemię koronawirusa, odbywają się w nowym systemie. Zamiast klasycznych mecz-rewanż, czyli każdy gra z każdym na wyjeździe i w roli gospodarza, Europejska Konfederacja Siatkówki zdecydowała się na rozegranie dwóch turniejów.Zespoły z Bełchatowa, Kędzierzyna-Koźla i Warszawy zostały bezpośrednio zakwalifikowane do fazy grupowej, jastrzębianie musieli przebijać się przez kwalifikacje.

Dwadzieścia zespołów zostało podzielonych na pięć grup. Zwycięzcy oraz trzy kluby z drugich miejsc z najlepszym bilansem awansują do ćwierćfinału.

Terminarz i plan transmisji turnieju grupy A Ligi Mistrzów (8–10 grudnia, Kędzierzyn-Koźle):

8 grudnia
Lindemans Aalst – Fenerbahce HDI Stambuł (wtorek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

9 grudnia
Lindemans Aalst – PGE Skra Bełchatów (środa, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
Fenerbahce HDI Sigorta – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

10 grudnia
Fenerbahce HDI Sigorta – PGE Skra Bełchatów (czwartek, godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Lindemans Aalst (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

Rewanżowy turniej rozegrany zostanie od 26 do 28 stycznia w Bełchatowie.

Szczegóły; https://www.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1259&PID=2001

  • 5
  • 1
  • 18
  • 0
  • 0