SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 16 maja 2017

 

Kolejno z Belgią, Łotwą i Niemcami zagrają od 19 do 21 maja w Berlinie polscy siatkarze w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata juniorów U21. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika 25 kwietnia spotkali się na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale i przez dwa tygodnie kontynuowali tam przygotowania. 8 maja przejechali do Bełchatowa i tutaj będą trenować do wyjazdu do Berlina, który nastąpi rano 18 maja.

Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika to mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów. W tym roku złota reprezentacja chce powalczyć o triumf w mistrzostwach świata do lat 21, ale najpierw musi wywalczyć prawo startu w tym czempionacie.

We wtorkowy wieczór kadrę narodową juniorów odwiedzili Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Włodzimierz Sadalski, Szef Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

W ostatnich latach absolutnie zdominowaliście kategorią kadetów, kontynuujecie to na juniorskim szczeblu w Europie, a teraz życzę Wam byście nadal byli niepokonanym zespołem w rozgrywkach międzynarodowych. Powodzenia – powiedział Jacek Kasprzyk.


- Zawodnicy mają świadomość, że mogą zrobić Wielkiego Szlema - powiedział Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski. - Dotychczas w turniejach mistrzowskich nie przegrali meczu. Zdają sobie sprawę, że rywale szczególnie z Polakami będą chcieli wygrać. Jednocześnie znają swoje umiejętności i stawiają wysokie cele.

Kadrowicze nie wyobrażają sobie innej sytuacji niż zwycięstwo w trzech meczach w Berlinie i wywalczenie awansu. – Jesteśmy stawiani w roli faworyta tego turnieju, ale warto pamiętać, że chłopaki przez rok czasu ze sobą nie trenowali i nie grali. Nie jest to takie proste, aby teraz przez dwa tygodnie przygotować zespół w stu procentach. Zrobimy jednak wszystko, aby z Berlina wrócić z awansem – mówi Sebastian Pawlik, cytowany na stronie internetowej bełchatowskiego klubu.

– Wybór Bełchatowa i jego obiektu na miejsce naszych przygotowań był świadomy i celowy. Nawet i z tego względu, że w naszej kadrze są maturzyści, których nie chcieliśmy obciążać długimi dojazdami na te egzaminy – tłumaczy trener. – Czujemy się tu bardzo dobrze, mamy bardzo fajne warunki, niczego nam nie brakuje. Dzięki temu możemy skoncentrować się w stu procentach na swojej pracy – dodaje rozgrywający Łukasz Kozub.

W zgrupowaniu bierze udział Mateusz Masłowski, który w trakcie sezonu ligowego zbierał pochlebne recenzje za swoje występy w Asseco Resovii Rzeszów, ale doznał kontuzji i obecnie przechodzi okres rehabilitacji.

W ostatnim sezonie kilku graczy z obecnej kadry juniorów grało z powodzeniem w klubach PlusLigi, zdobywając statuetki MVP meczów. Pod koniec kwietnia Tomasz Fornal (RCS Cerrad Czarni Radom), został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego Młodej Ligi i młodzieżowych mistrzostw Polski U23. Najlepiej zagrywającym został jego kolega klubowy Jakub Ziobrowski.

Z kolei Jakub Kochanowski ostatni tydzień spędził na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji, trenując pod okiem Ferdinado de Giorgiego.


W Berlinie zagrają zespoły grupy F. W grupie E w serbskim Pozarevacu, poza gospodarzami, rywalizować będą Bułgaria, Francja i Ukraina. Awans wywalczą tylko pierwsze drużyny z każdej grupy.

Kadra juniorów na zgrupowaniu w Bełchatowie przed turniejem kwalifikacyjnym do 2017 FIVB U21 Men Volleyball World Championship:

Rozgrywający: Łukasz Kozub, Radosław Gil
Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała
Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch, Jarosław Mucha
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Jakub Rybicki
Libero: Jędrzej Gruszczyński, Marcin Jaskuła

Z tej grupy do stolicy Niemiec, w czwartkowy ranek wyrusz dwunastu graczy.

  • 2
  • 0
  • 67
  • 0
  • 5