SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 26 września 2014

W sobotę, 27 września br. w Szczyrku odbędzie się uroczysta inauguracja żeńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W sobotę, 27 września br. w Szczyrku odbędzie się uroczysta inauguracja żeńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od września tego roku Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozpoczęła swoją działalność w Szczyrku. Oficjalna i uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się w sobotę 27 września  i połączona zostanie ze ślubowaniem uczennic placówki. Wydarzenie to zaplanowano w hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku o 12:00.

Ze wspomnianą uroczystością ściśle wiąże się mecz siatkarski II ligi kobiet. Drużyna SMS PZPS II Szczyrk, złożona z uczennic naszej placówki, zmierzy się w pierwszym spotkaniu sezonu 2014/2015 z zespołem KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Początek meczu wyznaczono na 16:00.

- Bardzo cieszę się, że nasze młode siatkarki po przeniesieniu placówki do Szczyrku zyskały znakomite warunki do treningów i edukacji. Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich od wielu lat jest sprawdzonym miejscem pracy pierwszej reprezentacji kobiet, to najlepsza rekomendacja wyboru miejsca kształtowania przyszłych, dorosłych reprezentantek Polski – powiedział Mirosław Przedpełski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który weźmie udział w inauguracji szkoły.

– Dziewczyny uczestniczą już oczywiście od września w życiu szkoły – w zajęciach lekcyjnych i treningach siatkarskich. Zaplanowaliśmy jednak dzień, który będzie takim siatkarskim świętem dla naszych uczennic i ich najbliższych – wyjaśnia Grzegorz Wagner, Dyrektor SMS PZPS w Szczyrku.