SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, fot. Monika Pliś, 24 kwietnia 2022

TAURON Liga: Developres BELLA DOLINA Rzeszów pierwszym finalistą

Siatkarki Developresu BELLA DOLINA Rzeszów zostały pierwszymi finalistkami rywalizacji play off w TAURON Lidze. Ich rywalkami w walce o złoty medal będzie Grupa Azoty Chemik Police lub Grot Budowlani Łódź.

W niedzielny wieczór ŁKS Commercecon Łódź przegrał z Developresem BELLA DOLINA 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25). MVP Kara Bajema. Było to drugie zwycięstwo rzeszowianek, które awansowały do finału.W pierwszym spotkaniu górą były rzeszowianki, które pokonały zespół z Łodzi 3:2. Łatwo nie było, bowiem podopieczne Mchała Cichego pierwsze dwa sety wygrały i zawodniczki Developresu musiały gonić wynik. Udało im się doprowadzić do tie-breaka, którego wygrały 15:13.

- Spodziewam się trudnej przeprawy, ale przy dobrej postawie jesteśmy w stanie wygrać również spotkanie w Łodzi - mówila po pierwszym spotkaniu Bruna Honorio, atakująca rzeszowskiej ekipy. Przejezdne rzeczywiście nie miały łatwo. Bez problemu wygrały tylko pierwszego seta. Zanosiło się też na pewne zwycięstwo w czwartej partii. Gospodynie były bezradne wobec świetnie spisujących się rywalek, miały kłopoty ze skończeniem akcji i traciły kolejne punkty. Przegrywały 15:20. W końcówce łodzianki zdołały odrobić część strat 24:23, jednak błąd, świetnie spisującej się wcześniej, w ataku Valentiny Diouf dał zwycięstwo rzeszowiankom 25:23.

Statystyki: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101971.html#stats