SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. MCKiS Jaworzni, WKS Wieluń, 21 kwietnia 2022

Turnieje półfinałowe o awans do Tauron 1. Ligi

Osiem najlepszych drużyn z czterech grup 2. ligi siatkarzy zaczyna rywalizację o awans do Tauron 1. Ligi. Wśród nich klub, którego właścicielem jest Wilfredo Leon.

51 drużyn podzielonych na cztery grupy od października grało w 2. ligach siatkarzy. Dwie z nich zakończyły fazę zasadniczą z zaledwie jedną porażką - są to WKS Wieluń i MCKiS Jaworzno. Ci ostatni zdobyli aż 73 punkty, tracąc zaledwie 11 setów. - Żal tej jedynej porażki z Kęczaninem Kęty po tie-breaku, bo mogliśmy jej uniknąć - mówi Tomasz Wątorek, trener zespołu z Jaworzna. Poza tym jego podopieczni stracili jeszcze trzy punkty po trzech pięciosetowych spotkaniach. - Odstawaliśmy od pozostałych rywali z naszej grupy - przyznaje szkoleniowiec, który był w sztabie reprezentacji Polski juniorów prowadzonej przez Michała Bąkiewicza. 

Rok temu MCKiS Jaworzno spadło z Tauron 1. Ligi. W klubie się jednak nie zniechęcili i chcą wrócił na drugi poziom rozgrywkowy. Udało się stworzyć silną drużynę, a jej liderem jest Patryk Strzeżek, były zawodnik m.in. Jastrzębskiego Węgla, Asseco Resovii, AZS Poltechniki Warszawskiej, a także klubów belgijski i japońskiego Nagano Tridents. - Jest kapitanem zespołu i ma bardzo pozytywny wpływ na kolegów. Urodził się w 1989 roku i jest jedynym tak doświadczonym graczem w naszej kadrze. Następny zawodnik pod względem wieku jest z 1995 roku - opowiada trener Wątorek. I dodaje, że Strzeżek grał tym lepiej, im ważniejsze były mecze. - Teraz też widzę, że wyżej skacze i jest coraz skuteczniejszy - podkreśla.

Tomasz Wątorek twierdzi, że według opinii obserwatorów najsilniejsza z 2. lig była grupa druga, z której do półfinałów awansowały BAS Białystok (spadkowicz z Tauron 1. Ligi) oraz Arka Tempo Chełm. Do faworytów zaliczają się klub Anioły Toruń, którego udziałowcem jest Wilfredo Leon. O awans powalczy też WKS Wieluń, chcący nawiązać do czasów, gdy grał w PlusLidze. - Jesteśmy poukładanym klubem, dlatego chcemy grać w pierwszej lidze. Do rywali podchodzimy z pokorą, ale mamy tyle samo pewności się, co pokory - kończy trener MCKiS Jaworzno.

Do finałów zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy półfinałowej, a do Tauron 1. Ligi - dwa najlepsze.

Program turniejów półfinałowych

WIELUŃ

Piątek

Astra Nowa Sól - MKS Andrychów, godzina 17

Arka Tempo Chełm - WKS Wieluń, 20

Sobota

Astra Nowa Sól - Arka Tempo Chełm, 17

MKS Andrychów - WKS Wieluń, 20

Niedziela

Arka Tempo Chełm - MKS Andrychów, 14

WKS Wieluń - Astra Nowa Sól, 17

TORUŃ

Piątek

MCKiS Jaworzno - Anioły Toruń, 17

AZS Częstochowa - BAS Białystok, 20

Sobota

Anioły Toruń - BAS Białystok, 15

MCKiS Jaworzno - AZS Częstochowa, 18

Niedziela

BAS Białystok - MCKiS Jaworzno, 12

AZS Częstochowa - Anioły Toruń, 15