SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, www. bydgoszcz.pl, 27 lipca 2012

Dwukrotny medalista olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka zapali dziś na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej olimpijski znicz. Posłuży mu do tego pochodnia, z którą kilka dni temu biegł w sztafecie ognia olimpijskiego do Londynu.

Będzie to inauguracja kolejnej w to lato sportowej propozycji dla mieszkańców Bydgoszczy – Wyspy Olimpijskiej (27 lipca – 12 sierpnia). Atrakcje rekreacyjne na Wyspie Olimpijskiej wystartują już w piątek o godz. 15.00. Będzie można pograć w siatkówkę, badmintona czy piłkę nożną. Ceremonię otwarcia przeprowadzimy natomiast o godz. 18.45. Zapalenia znicza ogniem olimpijskim dokona brązowy medalista igrzysk z Barcelony (1992) i srebrny z Atlanty (1996) w skoku wzwyż Artur Partyka.

Skład drużyny olimpijczyków na mecz siatkówki: Ryszard Kubiak (wioślarstwo), Zdzisław Szubski (kajakarstwo), Jan Żukowski (kajakarstwo), Daniel Wełna (kajakarstwo), Marek Leśniewski (kolarstwo nizinne). Sędzią meczu będzie trener siatkarzy Delecty, były asystent selekcjonera kobiecej reprezentacji Polski Piotr Makowski.

Ponadto, w programie inauguracji Wyspy przewidziano: krótkie wystąpienia prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Artura Partyki, pokazowy mecz w plażową piłkę siatkową z udziałem prezydenta Bydgoszczy i byłych olimpijczyków.

Wśród zaproszonych na inaugurację osób są m.in. przedstawicieli Regionalnej Rady Olimpijskiej (Kazimierz Drozd - wiceprezes, Jan Żukowski - sekretarz, Ryszard Kubiak, Barbara Szwajkowska, Marek Leśniewski).
Atrakcją dla mieszkańców będzie niewątpliwie możliwość zdobycia dwóch rowerów turystycznych. Będziemy o nie rywalizować w konkursie siatkarskim. Rowery-nagrody trafią do zwycięzców. Zadaniem uczestnika konkursu będzie wykonanie zagrywki siatkarskiej z miejsca. Zwycięży ta osoba, której piłka poszybuje najdalej. Osobno rywalizują panie i panowie. Zapraszamy od 16.00! Przypomnijmy, że Bydgoszcz będzie jednym ze współgospodarzy mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, ktore w 2014 roku rozegrane zostną w naszym kraju.

Mieszkańcy będą też mogli skorzystać z bezpłatnych rejsów po Brdzie, dzięki którym z perspektywy wody sprawdzą efekty budowy mariny, która już wkrótce oddana zostanie do użytku.
Więcej o atrakcjach Wyspy Olimpijskiej na specjalnym portalu: http://www.bydgoszcz.pl/miasto/