SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 15 listopada 2022

Nie było czasu na przerwę kawową

Przyjechali z całej Polski. Przez trzy dni przez gościnne progi Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale przewinęło się około trzystu nauczycieli na jesiennym szkoleniu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Wszyscy bez wyjątku podkreślali, że byli mocno spragnieni takich wykładów oraz ćwiczeń.

- Ze względu na pandemię musieliśmy przerwać takie szkolenia. Weszliśmy do Internetu, ale najlepszy system informatyczny nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z wykładowcą. Była to tylko namiastka prawdziwych relacji. W czasie tej przerwy spowodowanej koronawirusem czuliśmy, że odebrano nam coś wartościowego. Od niedzieli do wtorku mogliśmy znowu być razem - mówił Szef Wyszkolenia w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, Zbigniew Krzyżanowski.

Szkolenie zaczęło się w niedzielne popołudnie. - Agenda zajęć była tak bogata, że nie znalazło się w niej miejsce na przerwę kawową - podkreśla Zbigniew Krzyżanowski.  Każdy temat wyzwalał ogromne zainteresowanie. Pierwszego dnia była m.in. debata na temat jak podtrzymać pasję u trenera i zawodnika. – Zagadnienie okazało się na tyle ciekawe, że następnie dyskutowano w podgrupach – podkreśla Zbigniew Krzyżanowski.

- Tematy szkolenia zostały tak skonstruowane, że zachęcały do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami - dodaje Zbigniew Krzyżanowski. Wśród prelegentów byli fachowcy w swoich dziedzinach. Psycholog sportowy dr Przemysław Pieczyński dużo czasu poświęcił m.in. znaczeniu samorozwoju, budowaniu poczucia własnej wartości, mówieniu o emocjach, radosnym działaniu. - Predyspozycje prospołeczne są bardzo ważne w budowaniu kariery sportowej - zaznaczył.

Dr hab. Tomasz Niźnikowski zaprezentował we wtorek  "Ćwiczenia gimnastyczne o różnym poziomie trudności i złożoności". Na zajęciach z tym wykładowcą uczestnicy szkolenia pogłębili swoją wiedzę m.in. na temat jak wykorzystać gimnastykę w treningu siatkarskim.

Kolejna tura szkolenia została zaplanowana w OPO COS Spała 27-29 listopada, w której m.in. Trenerzy Główni SMS PZPS w Szczyrku i Spale Andrzej Peć oraz Sebastian Pawlik zaprezentują elementy treningu indywidualnego na pozycjach, a Dawid Michor przedstawi koncepcje szkolenia w swoim Ośrodku w Stężycy.

23459c