SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. cev.eu, 16 lipca 2022

Reprezentacja siatkarzy U18 zagra o siódme miejsce w ME

Reprezentacja Polski siatkarzy U18 przegrała z Belgią po najsłabszym meczu w mistrzostwach Europy U18 w Gruzji i zagra o siódme miejsce w turnieju.

Polakom nie udało się zająć jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie II i stracili szansę na medal mistrzostw Europy. Mieli jednak o co grać, bo stawką jest kwalifikacja do mistrzostw świata. Niestety, nasza drużyna przegrała w pierwszym spotkaniu o miejsca 5-8 z Belgią i w niedzielę zmierzy się z Czechami o siódmą pozycję w turnieju.

Podopieczni trenera Macieja Bartodziejskiego rozegrali najsłabszy mecz w imprezie. Szkoda, bo mimo to przegrali minimalnie, w każdym z setów najmniejszą możliwą różnicą. Przede wszystkim nie Potrafili utrudnić rywalom przyjęcia. Bardzo dobrze grał atakujący Igor Rybak (48 proc. skuteczności9, jednak zabrakło mu wsparcia na lewym skrzydle. Słabszy dzień miał Bartłomiej Potrykus, dotąd jeden z liderów zespołu. Belgowie celowali serwami w Stanisława Chacińskiego, starając się wyłączyć go z ataku. I to im się udało. 

We wszystkich setach gra była bardzo wyrównana. W trzecim Biało-czerwoni przegrywali 15:19, udało im się jednak odrobić większość strat. Przy wyniku 21:23 sędzia przyznał punkt naszej drużynie, by jednak zmienić zdanie. Pierwszego meczbola Polska obroniła, w ostatniej akcji miała szansę na wyrównanie, ale przeciwnik zdołał przebić się przez podwójny blok. 

W niedzielę Polacy zagrają o siódme miejsce z Czechami, a o piąte Belgia powalczy ze Słowenią.

Polska - Belgia 0:3 (24:26, 23:25, 23:25)

Polska: Szpernalowski 1, Potrykus 3, Gołębiowski 1, Rybak 15, Chaciński 10, Nowak 7, Granieczny (libero) oraz Kubacki (libero), Becker, Jańczyk 4, Urbańczyk 1; nie zagrali: Serewis, Patecki, Brzostowicz