SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Jarosław Bińczyk Fot. tauronliga.pl, 9 stycznia 2022

Tauron Liga. Mistrz udzielił lekcji młodzieży

Dwa hitowe mecze 14. kolejki Tauron Ligi nie przyniosły spodziewanych emocji. ŁKS Commercecon przegrał łatwo z Developresem Bella Dolina Rzeszów, a Grupa Azory Chemik Police rozbiła Grot Budowlanych Łódź.

Po szybkim spotkaniu w piątek w Łodzi można było liczyć, że przynajmniej w Policach będą emocje i wysoki poziom, bo przecież wicelider podejmował czwartą drużynę w tabeli Tauron Ligi. Powody do zadowolenia mieli jednak tylko kibice Chemika, który nie pozwolił łodzianom na nic. W żadnym z trzech setów nie widzieliśmy wyrównanej walki, a chwilami spotkanie wyglądało jak trening seniorek z juniorkami. 

Wśró gospodyń zabrakło Marii Stenzel, która poprzednio grała w łódzkim klubie, jednak nie miało to żadnego znaczenia, bo najlepiej serwująca drużyna w lidze, jaką są Grot Budowlani, tym razem nie zmusiła przeciwniczek do większego wysiłku. Policzanki miały przewagę we wszystkich elementach, a dobre przyjęcie pozwalało Marlenie Kowalewskiej oszukiwać blok Budowlanych. Jovana Brakocević-Canzian i Agnieszka Kąkolewska w ataku były niemal perfekcyjne, a po drugiej stronie tylko Ana Cleger starała się dorównać rywalkom z Polic. Koleżanki Kubanki rozegrały najsłabszy mecz w tym sezonie.

Po pierwszym secie, kiedy dominacja Chemika była ogromna od począrku, wydawało się, że łodzianki się pozbierają. Ale od wyniku 11:14 straciły dziewięć kolejnych punktów po serwach Kąkolewskiej. W trzeciej partii takiej serii nie było, jednak przewaga siatkarek z Polic była ogromna. Na najlepszą zawodniczkę spotkania wybrano Martynę Łukasik, która zdobyła 14 punktów (52 proc. skuteczności w ataku). 

Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:16, 25:13, 25:16)

Statystyki meczu: https://www.tauronliga.pl/games/id/1101674.html#stats 

Pozostałe wyniki 14. kolejki

ŁKS Commercecon Łódź - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Joker Świecie - E.Leclerc MOYA Radomka Radom 1:3

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - BKS Bostik Bielsko-Biała 1:3

UNI Opole - IŁ Capital Legionovia, poniedziałek, 17:30

Tabela Tauron Ligi: https://www.tauronliga.pl/table.html