SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Filip Grądek / PZPS / sportbizforum.com, fot. CEV.lu, 9 lutego 2018

ME siatkarzy - LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 nominowane do Nagród Biznesu Sportowego 2017

Największa siatkarska impreza minionego roku ma szansę na jeszcze jedno wyróżnienie: mistrzostwa Europy siatkarzy - LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 – zostały nominowane do Nagród Biznesu Sportowego 2017 w kategorii Wydarzenie Sportowe. Finalistami w tej kategorii są też The World Games 2017 oraz ORLEN Warsaw Marathon.

Rozmach i świetna organizacja, fantastyczna ceremonia otwarcia i pełne trybuny wyróżniały jubileuszowe Mistrzostwa Europy siatkarzy - LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Eurovolley odbył się już po raz 30, lecz pierwszy raz w takiej skali, a ostatni w tej formule. Największe siatkarskie święto Starego Kontynentu patronatem objął Prezydent RP.

Niezwykłą ceremonię otwarcia i mecz Polska-Serbia obejrzało z trybun PGE Narodowego ponad 60 tysięcy widzów. Kolejne mecze odbywały się w trójmiejskiej Ergo Arenie, katowickim Spodku, Arenie Szczecin i Tauron Arenie Kraków, a wszystkie 36 spotkań mistrzostw obejrzało 213 089 widzów, - średnio aż 5919 na mecz. Finał imprezy, mimo braku Polaków w tym etapie rozgrywek, śledziło w Krakowie ponad 10 tys. kibiców. Słowa uznania za organizację płynęły od przedstawicieli zagranicznych federacji, zawodników i trenerów, a przytaczając wypowiedź Aleksandra Boričicia, prezydenta CEV: „ceremonia i mecz otwarcia zapiszą się jako najlepsze w historii dyscypliny”.

Nagrody Biznesu Sportowego - Statuetki DEMES promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie - zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu.

Narody Biznesu Sportowego przyznawane są od 2004 roku, a „Wydarzenie Sportowe” to jedna z ich trzech najstarszych kategorii - pierwszym nagrodzonym w ten sposób wydarzeniem był Tour de Pologne 2004. Zwycięzców w każdej z kategorii za rok 2017 poznamy podczas XVI Gali Sportu i Biznesu, 22 marca 2018 r.