SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 31 marca 2015

W poniedziałkowy wieczór na Zamku Królewskim w Warszawie Stephan Antiga i Mariusz Wlazły uhonorowani zostali Wiktorami 2014. Trener naszych mistrzów świata w kategorii „Odkrycie Roku” a najlepszy siatkarz mistrzostw globu w kategorii „Najlepszy sportowiec Roku”.

W poniedziałkowy wieczór na Zamku Królewskim w Warszawie Stephan Antiga i Mariusz Wlazły uhonorowani zostali Wiktorami 2014. Trener naszych mistrzów świata w kategorii „Odkrycie Roku” a najlepszy siatkarz mistrzostw globu w kategorii „Najlepszy sportowiec Roku”.

To była jubileuszowa, trzydziesta edycja najbardziej prestiżowego plebiscytu.

Kandydatów do nagrody Wiktor typują stacje telewizyjne, a zwycięzców wyłania Akademia Wiktorów składająca się z dotychczasowych laureatów. Nagrody są przyznawane w 10 kategoriach. Z kolei Wiktora publiczności wybierają widzowie TVP w głosowaniu SMS-owym. Wiktory są przyznawane od 1985 r.

Tym bardziej cieszy, że Polska Siatkówka mogła cieszyć się z aż dwóch nagród.

Stephane Antiga nagrodę w kategorii „Odkrycie Roku 2014” odebrał z rąk Prezydenta RP. – To dla mnie bardzo miła chwila, ale i wzruszająca, bo przypominająca wieki polsko – francuski sukces. Zwycięstwo w ubiegłorocznych mistrzostwach świata to zasługa trenera i całej drużyny. Jestem przekonany, że wręczenie tego Wiktora jest zapowiedzią kolejnych Victorii – powiedział Bronisław Komorowski przekazując statuetkę selekcjonerowi mistrzów świata

– Minęło już kilka miesięcy od kiedy zdobyliśmy mistrzostwo świata w Polsce. To był bardzo dobry czas polskiego sportu. Jestem bardzo szczęśliwy, że odbieram tak prestiżową nagrodę Wiktora i przypominam, że zdobyła ją cała siatkówka. Tym bardziej się cieszę, ze odbieram statuetkę z rąk Pana Prezydenta. To Pan Prezydent oglądał finał na żywo. Poczuliśmy smak wygranej, smak sukcesu i naprawdę jest fantastyczny, wspaniały. Chcemy go poczuć znowu i zrobimy wszystko, aby go powtórzyć. Chciałem podziękować mojej rodzinie, sztabowi, zawodnikom i kibicom.

powiedział Stephane Antiga odbierając statuetkę.

Mariuszowi Wlazłemu statuetkę za zwycięstwo w kategorii „Sportowiec Roku 2014 w grach zespołowych” wręczył profesor Leszek Balcerowicz. – Jest mi niezmiernie miło, że moja praca została doceniona, ale tylko część tej nagrody jest moja, bo reszta należy do moich kolegów, z którymi grałem, sztabu a przede wszystkim chciałbym im wszystkim podziękować, bo dzięki nim tutaj stoję.  Pragnę także podziękować mojej rodzinie. Oni wspierali mnie w najważniejszych, ale i najtrudniejszych momentach w moim życiu. Przy tej okazji chciałbym też podziękować wszystkim kibicom polskiej siatkówki i nie tylko siatkówki, którzy w tamtym czasie byli z nami i to właśnie za sprawą ich dopingu grało nam się lepiej. – powiedział Mariusz Wlazły, MVP polskich mistrzostw świata.

Siatkarze po raz pierwszy w historii znaleźli się w gronie laureatów Wiktorów.

Sukcesu Stephanowi Antidze i Mariuszowi Wlazłemu pogratulował Paweł Papke, Prezes PZPS.

Wiktory za rok 2014 otrzymali:

Arleta Bojke – Dziennikarz Roku

Tomasz Kot – Aktor Roku

Dawid Podsiadło – Artysta Sceny Roku

Paweł Pawlikowski, Mariusz Treliński – Twórca Roku

Martyna Wojciechowska – Osobowość Roku

Stephane Antiga – Odkrycie Roku

Prof. Henryk Skarżyński – Osobowość Kultury i Nauki

Donald Tusk – Polityk Roku

Kamil Stoch – Sportowiec Roku w sportach indywidualnych

Mariusz Wlazły – Sportowiec Roku w grach zespołowych

Cezary Żak – Nagroda Pucbliczności

SuperWiktory – Juliusz Braun, Jerzy Bralczyk, Jacek Żakowski, Stefan Bratkowski, Krzysztof Zanussi.