SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska / ParaVolley Europe, 9 czerwca 2022

Historyczny turniej siatkówki na siedząco już w ten weekend w Mysłowicach

W sierpniu i wrześniu Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia będzie gospodarzem zmagań najlepszych drużyn na świecie rywalizujących w czempionacie globu. Jednak to nie jedyne siatkarskie święto, jakie odbędzie się w tym regionie. Już w ten weekend, w Mysłowicach dziesięć klubowych zespołów z całej Europy będzie rywalizowało w historycznym turnieju EuroLigi kobiet i mężczyzn w siatkówce na siedząco. Jednym z patronów honorowych wydarzenia jest Polski Związek Piłki Siatkowej.

Siatkówka na siedząco, jedna z dyscyplin będących pod skrzydłami ParaVolley Europe, rozwija się niezwykle dynamicznie. Wychodząc na wprost oczekiwaniom wszystkich zaangażowanych stron, w tym sezonie wprowadzono dwa pionierskie formaty rozgrywek klubowych - Champions Cup i EuroLeague. Po sukcesie Champions Cup we Włoszech wiosną tego roku nadszedł czas na Ligę Europejską. Gospodarzem turnieju jest klub Silesia Volley, z drużyną prowadzoną przez Adama Malika, który pełni również funkcję Dyrektora ds. Rozwoju w ParaVolley Europe. Od piątku do niedzieli (10-12 czerwca 2022) rozegranych zostanie w sumie 30 meczów w hali MOSiR Mysłowice przy ul. Bończyka 32Z (wstęp wolny). Silesia Volley będzie reprezentowana zarówno w rywalizacji panów, jak i pań. Warto podkreślić, że oba zespoły na przełomie marca i kwietnia były o krok od zdobycia medali w inauguracyjnej edycji Champions Cup.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Mysłowice są gospodarzem rozgrywek EuroLeague zarówno kobiet i mężczyzn, gdyż wszyscy doskonale wiemy, że siatkówka, jak i siatkówka na siedząco, są w Polsce niezwykle popularne. Jesteśmy przekonani, że będzie to pierwszy z wielu klubowych turniejów, w których będziemy widzieli coraz więcej uczestniczących klubów, co pomoże nam osiągnąć nasz cel, jakim jest sprawienie, aby siatkówka na siedząco stała się sportem integracyjnym numer 1 w Europie – zapowiedział Dyrektor i Delegat Techniczny ParaVolley Europe Nello Celleja.

– Każdy kto bierze udział w turnieju robi to po to, żeby go wygrać. Nie inaczej jest z nami. Nie mamy żadnego minimum. Będziemy skupiać się na każdym kolejnym meczu bez wybiegania w przyszłość i liczę, że dzięki temu zagramy o medale w niedzielę, a najlepiej o ten złoty. Jestem podekscytowany, że wystąpimy przed własną publicznością. Mam nadzieję, że ludziom się spodoba, że spodoba się znajomym. Bardzo rzadko zdarza się, żeby taki turniej był w Polsce, a tym bardziej u nas na Śląsku, więc liczę na fajne wsparcie z trybun. Widzimy się w Mysłowicach! – powiedział przed rozpoczęciem turnieju kapitan drużyny Silesia Volley Marcin Polak.

Serdecznie zapraszamy do hali MOSiR w Mysłowicach - wstęp wolny. Mecze będzie można również oglądać na żywo na kanale YouTube ParaVolley Europe (https://www.youtube.com/c/ParaVolleyEuropeLive)

Poniżej przedstawiamy program EuroLigi Mysłowice:

10.06 piątek

Mężczyźni:

15:00 Scuola di Pallavolo Fermana – SKISO „Sinovi Bosne” Lukavac
15:15 OKI „Banja Luka” – ROBUST
7:00 Paravolley Silesia – ASUL Lyon Volley
17:15 Scuola di Pallavolo Fermana – OKI „Banja Luka”
19:00 ROBUST – Paravolley Silesia
19:15 SKISO „Sinovi Bosne” Lukavac – ASUL Lyon Volley

Kobiety:

15:30 ROBUST – KSO „Bosna” Zenica
17:30 Paravolley Silesia – Mozdulj Mozgáskorlátozottak Sportegyesülete
19:30 ROBUST- Mozdulj Mozgáskorlátozottak Sportegyesülete

11.06 sobota

Mężczyźni:

9:00 OKI „Banja Luka” – SKISO „Sinovi Bosne” Lukavac
9:15 Paravolley Silesia – Scuola di Pallavolo Fermana
11:00 ASUL Lyon Volley – ROBUST
11:15 OKI „Banja Luka” – Paravolley Silesia
13:00 SKISO „Sinovi Bosne” Lukavac – ROBUST
13:15 Scuola di Pallavolo Fermana – ASUL Lyon Volley
15:00 Paravolley Silesia – SKISO „Sinovi Bosne” Lukavac
15:15 ASUL Lyon Volley – OKI „Banja Luka”
19:00 ROBUST   – Scuola di Pallavolo Fermana

Kobiety:

9:30 KSO „Bosna” Zenica – Paravolley Silesia
11:30 ROBUST – Paravolley Silesia
13:30 KSO „Bosna” Zenica – Mozdulj Mozgáskorlátozottak Sportegyesülete
19:15 PÓŁFINAŁ 1
19:30 PÓŁFINAŁ 2

12.06 niedziela

Mężczyźni:

9:00 PÓŁFINAŁ 1
9:15 PÓŁFINAŁ 2
11:00 MECZ O 5 MIEJSCE
13:15 MECZ O 3 MIEJSCE
13:30 FINAŁ

Kobiety:

11:30 MECZ O 3 MIEJSCE
3:00 FINAŁ

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52