SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 15 maja 2014

Polski Związek Piłki Siatkowej zakończył dokumentowanie gotowości Kraków Areny do sprzedaży biletów na mecze siatkarskie w Kraków Arenie.

Polski Związek Piłki Siatkowej zakończył dokumentowanie gotowości Kraków Areny do sprzedaży biletów na mecze siatkarskie w Kraków Arenie.

Mimo, niezakończenia montażu czterech trybun mobilnych, braku numeracji w dwóch oraz nieścisłościach w numeracji kilku sektorów –  PZPS zdecydował o rozpoczęciu w poniedziałek 19 maja br. o 16.00 sprzedaży biletów na mecz Ligi Światowej Polska – Brazylia (mecz rozegrany zostanie 20 czerwca 2014 roku) na miejsca już prawidłowo oznaczone.

W poniedziałek 26 maja br. wprowadzone zostaną do sprzedaży bilety na krakowskie mecze FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 (mecze I rundy; 31 sierpnia – 7 września 2014 roku).

PZPS wyraża ubolewanie z powodu opóźnienia sprzedaży na widowiska siatkarskie w Kraków Arenie, ale wina nie leży po stronie związku. Jako doświadczony organizator wielkich wydarzeń nie możemy narażać kibiców na niedogodność zamiany miejsc lub tym bardziej odmowy wejścia na obiekt, mimo posiadanego biletu.

Sprzedaż biletu, zgodnie z kodeksem cywilnym oznacza zawarcie umowy pomiędzy sprzedającym a kupującym, którego przedmiot jest ściśle określony. Równie ważne są względy bezpieczeństwa.

Krakowska Agencja Rozwoju Miasta S.A., jako operator obiektu nie posiada jeszcze odpowiedniego doświadczenia w organizacji wielkich wydarzeń, stąd mylne, prezentowane publicznie stanowisko Agencji o możliwości rozpoczęcia sprzedaży (na podstawie planów, których Agencja nie była gotowa autoryzować) przed zasadniczym zakończeniem prac w Kraków Arenie. Jak wykazała zakończona właśnie dokumentacja istnieją rozbieżności pomiędzy planami a rzeczywistym położeniem siedzisk.