SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 6 lipca 2015

Kolejna edycja Turnieju Finałowego Kinder+Sport dobiegła końca. Przez trzy upalne dni w sześciu halach Akademii Górniczo – Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wisły Kraków rozegrano 1 608 pasjonujących potyczek.

Kolejna edycja Turnieju Finałowego Kinder+Sport dobiegła końca. Przez trzy upalne dni w sześciu halach Akademii Górniczo – Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wisły Kraków rozegrano 1 608 pasjonujących potyczek.

W Krakowie gościło 1 344 zawodniczek i zawodników, 288 trenerów z 16 województw i setki rodziców, rodzeństwa, cioć , wujków…

Najmłodsi adepci siatkówki zmagali się nie tylko z rywalkami i rywalami, ale również z z ogromnym upałem. Radzili sobie dzielnie wypijając 11 250 litrów wody. Szkoda, że nie da się zmierzyć ilości wylanych łez po porażkach i zwycięstwach. Zapewne trzeba by użyć hektolitrów, jako jednostki miary. Ładunek emocji towarzyszących rozgrywkom Kinder+Sport jest niewyobrażalny. Ambicja, zaangażowanie i poświęcenie to znaki rozpoznawcze rywalizacji najmłodszego pokolenia siatkarek i siatkarzy. Z całą stanowczością trzeba stwierdzić – każdy z uczestników Turnieju Finałowego Kinder+Sport zasługuje na miano mistrza.

Polski Kinder+Sport według Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) jest największym na świecie turniejem mini siatkówki. To nie jest zaskoczeniem. W tegorocznej edycji na różnym szczeblu rozgrywek rywalizowało 3 891 zespołów dziewcząt i 5984 drużyn chłopców. Łącznie w edycji Kinder+Sport wzięło udział 40 583 siatkarek i siatkarzy.

Na podium w Krakowie stanęły zespoły:

Dwójki dziewcząt:

1. MKS MOS Wieliczka I

2. Energa Gedania Gdańsk

3. BETA Błonie

Dwójki chłopców:

1. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

2. DMKS PLAS Kielce I

3. UKS PLAS Warszawa

Trójki dziewcząt:

1. MOSM Tychy I

2. SP 220 ATENA Varsovia Warszawa

3.CZWÓRKA Aleksandrów Łódzki

Trójki chłopców:

1. DMKS PLAS Kielce I

2. WIFAMA Łódź

3. UKS Jasieniak Gdańsk

Czwórki dziewcząt:

1. WIEŻYCA Stężyca I

2. UKS POGODNO SP 48 Szczecin

3. UKS CZWÓRKA Aleksandrów Łódzki

Czwórki chłopców:

1. UKS 22 Kraków

2. Bzura Ozorków

3.  Borowno Norwid Częstochowa

 

Szczegóły Turnieju na stronach:

http://www.kindersport.pl/

http://kinderkrakow2015.pl/