SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU/fot. Piotr Sumara, 12 maja 2016

W Centralnych Ośrodkach Sportu w Szczyrku i Spale trwają zgrupowania kadr narodowych: żeńskiej i męskiej. We wtorek i środę z naszymi reprezentantkami i reprezentantami spotkali przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W Centralnych Ośrodkach Sportu w Szczyrku i Spale trwają zgrupowania kadr narodowych: żeńskiej i męskiej. We wtorek i środę z naszymi reprezentantkami i reprezentantami spotkali przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jacek Kasprzyk – Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia, Tomasz Karasiński – Sekretarz Generalny oraz Włodzimierz Sadalski – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia obserwowali zajęcia treningowe oraz rozmawiali z kadrowiczkami, kadrowiczami, sztabami trenerskimi i medycznymi.

– Najważniejszy jest bezpośredni kontakt z naszymi zawodniczkami i zawodnikami. Tylko wówczas można poznać nastroje, potrzeby i po prostu porozmawiać o zwykłych, niekoniecznie sportowych kwestiach – powiedział Jacek Kasprzyk, Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia PZPS. – Najważniejszym zadaniem związku jest stworzenie dla kadr optymalnych warunków przygotowań i sportowej rywalizacji. Dlatego tak w Szczyrku, jak i w Spale skupiliśmy się na ocenie tych warunków i muszę powiedzieć, że jesteśmy z nich zadowoleni. Najważniejsze jednak, by zadowoleni byli siatkarki i siatkarze. Uważnie wysłuchaliśmy ich spostrzeżeń i jeśli będą pojawiać się jakieś potrzeby to będziemy natychmiast reagować – dodał Jacek Kasprzyk. – Muszę także zauważyć, że jakość pracy podczas treningów, jak i atmosfera w drużynach są naprawdę dobre. Nasze dziewczyny chcą powalczyć o powrót do elity World Grand Prix oraz uzyskać kwalifikację do przyszłorocznych mistrzostw Europy a celem panów jest najpierw awans a potem dobry występ w turnieju olimpijskim. Po wizycie w Szczyrku i Spale, po jakości pracy na treningach wiem, że są to cele jak najbardziej osiągalne – zakończył Wiceprezes ds. Sportu i Szkolenia PZPS.

Kadry są w różnych fazach przygotowań. Męska reprezentacja ma tydzień „przewagi” nad żeńską i w dodatku pracuje w tym składzie, z pewnymi korektami już trzeci sezon. Stąd też akcenty w treningu są inne niż u kobiet. Dziewczyny praktycznie rozpoczynają w takim zestawieniu, pracują w dużej grupie, bo przecież wystartują jednocześnie tak w World Grand Prix, jak i w Lidze Europejskiej. Widać jednak w tej ekipie duży potencjał i wielkie ambicje. Najważniejsze by wszyscy byli zdrowi a będzie dobrze – ocenia Włodzimierz Sadalski, Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS.

Kadra żeńska w przyszły tygodniu będzie kontynuować przygotowania w Szczyrku (21 i 22 maja zagra sparingi z Czeszkami a później z Niemkami) a męska przeniesie się do Krakowa na Memoriał Huberta Wagnera.