SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 23 grudnia 2022

Szlifowali formę w Spale

- Grudzień dla męskiej kadry w siatkówce plażowej jest czasem solidnej pracy. Michał Bryl z Bartoszem Łosiakiem szykują się do serii styczniowych turniejów w Dausze z udziałem światowej czołówki. Pozostałe trzy duety pracowały z nastawieniem na adaptację i siłę - mówi trener Grzegorz Klimek. W piątek zakończyła się seria zgrupowań na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Spale.

Dla duetów Piotr Kantor - Maciej Rudol, Jakub Zdybek - Paweł Lewandowski oraz Mikołaj Miszczuk - Mateusz Florczyk gra na międzynarodowej arenie rozpocznie około połowy marca. Wspomniani Bryl i Łosiak przystąpią do rywalizacji już w pierwszej połowie stycznia. Turniej King of The Court w Dausze będzie sprawdzianem i rekonesansem przed finałami Beach Pro Tour od 26 do 29 stycznia. Dlatego dla nich treningi o tej porze roku mają inny charakter.

W Katarze zagra po dziesięć najlepszych par kobiecych i męskich, wśród których będzie osiem czołowych duetów z rankingu oraz po dwie z dzikimi kartami. Na boiskach zobaczymy elitę światowej siatkówki plażowej z sezonu 2022, w której zameldowali Łosiak z Brylem dzięki swojej znakomitej grze.

Po zakończeniu finałów Beach Pro Tour Michał Bryl i Bartosz Łosiak zagrają jeszcze w turnieju rangi Elite.
23568c