SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 27 listopada 2020

Lekcja z mistrzem

Niemal 500 dzieci wzięło udział w październikowych i listopadowych zajęciach z cyklu „Lekcja z mistrzem” prowadzonych przez Polski Związek Piłki Siatkowej pod nieocenionym patronatem i wsparciem PKN ORLEN S.A. Chętnych było o wiele więcej, ale względy bezpieczeństwa związane z pandemią wymusiły konieczne ograniczenia.

W ramach akcji służącej popularyzacji siatkówki, a przede wszystkim promocji aktywności ruchowej –  nasi mistrzowie, a w tych przypadkach z mistrzynie przeprowadziły trzynaście treningów siatkarskich dla dzieci i młodzieży. Polska Siatkówka ma to szczęście (kapitał), że ma bogate kadr mistrzyń i mistrzów.

W rolę promotorek wcieliły się Dorota Świeniewicz i Aleksandra Jagieło – mistrzynie Europy 2003 i 2005, które prezentowały podstawy siatkówki halowej. Z kolei tajniki plażowej odmiany siatkówki odkrywała młodym adeptom Monika Brzostek – brązowa medalistka mistrzostw Starego Kontynentu sprzed pięciu lat, wicemistrzyni Uniwersjady (2013, wielokrotna medalistka cyklu World Tour.

Stanisławów Pierwszy, Mińsk Mazowiecki, Warszawa, Kobyłka – były miejscami spotkań z Dorotą Świeniewicz.

Aleksandra Jagieło zaprezentowała się w Pszczynie, Dębowcu, Kętach, Andrychowie, Myślenicach i dwukrotnie w Mielcu. Gliwice i Żory były miejscem treningów z Moniką Brzostek.

 Struktura zajęć jest podobna. Na starcie odbywają się rozmowy z mistrzyniami dotyczące podstaw bezpiecznych zajęć ruchowych, podstaw siatkarskiej techniki, diety ale też historii sportu oraz siatkówki. Zdarzało się, i to nierzadko, że dzieci same przekierowywały rozmowy na zupełnie nieoczekiwane tory. Jaki najlepiej wybrać samochód dla wysokiej siatkarki? Jak długie trzeba mieć nogi by zrobić karierę? Jak bardzo piach przeszkadza w grze na plaży? Czy też – jaki makijaż jest najlepszy na mecz? To jedne z wielu ciekawych kwestii, z którymi musiały się zmierzyć nasze mistrzynie.

W dalszej części spotkań odbywały się zajęcia sportowe z elementami siatkówki, tak dobranymi by zachęcić dzieci bardziej do aktywności ruchowej, niż uczyć trudnych elementów siatkarskiego rzemiosła, które wymaga czasu i regularności.

Na finiszu „Lekcji z mistrzem” dzieci otrzymywały specjalne dyplomy i upominki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się sesje zdjęciowo-autografowe.

Placówki otrzymywały także sprzęt siatkarski.

Cykl „Lekcja z mistrzem” dowodzi, że najmłodsze pokolenie jest zainteresowane aktywnym uczestnictwem w sporcie, nawet jeśli nie zawiera ono rywalizacji wprost. Trzeba jedynie młodych ludzi inspirować poprzez sportowców, którzy osiągnęli sukces.

Podobne newsy


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/modules/mod_related_items_joomir/helper.php on line 52