SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, 14 maja 2017

Mistrzostwa Polski Młodzików – Dębica 2017: Trefl Gdańsk SA z tytułem mistrza

 

W meczu o tytuł mistrza Polski młodzików zagrał DMKS PLAS Kielce i Trefl Gdańsk SA. Złoty medal w turnieju zdobyli gracze z Pomorza, którzy wygrali spotkanie: 2:0 (25:20, 25:11). Najlepszym graczem wybrano Jordana Zaleszczyka.

DMKS PLAS Kielce – Trefl Gdańsk SA (20:25, 11:25)

Podobnie jak w meczu o brąz także finał był poniekąd „spotkaniem grupowym”, bowiem starcie obu drużyn oglądaliśmy już wczoraj. Wtedy stawką było pierwsze miejsce w grupie A, dziś cel jest znacznie wyższy. W sobotę bez straty seta triumfowali gracze Kielc, jednak gdańszczanie od początku finałowego meczu wydawali się znać receptę na dominację świętokrzyskiego zespołu.

- Żałujemy trochę, że nie wyszliśmy z pierwszego miejsca, ale z drugiej strony woleliśmy spotkać się w półfinale z Wrocławiem i odebrać swoje w meczu o złoto – przyznał po meczu Jordan Zaleszczyk, MVP spotkania o złoto.    

Najważniejsze spotkanie rozgrywek w Dębicy poprzedził występ utytułowanych cheerleaderek z Tarnowa, które prezentowały się kibicom także w trakcie przerw w grze. Drugim widowiskiem artystycznym był… występ trenerów DMKS PLAS Kielce, którzy przedstawili widzom specjalnie ułożony układ taneczny. Co ciekawe sztab szkoleniowy, podobnie jak zawodnicy przefarbował część włosów na niebiesko.

Nastrój karnawału panujący wśród kieleckiej drużyny zderzył się z silnie zmotywowaną i skoncentrowaną ekipą Gdańska. Pierwszy set należał więc do graczy Trefla, którzy kontrolowali przebieg gry i pewnie kroczyli po wygraną. Widać było, że młodzież z Pomorza nie zamierzam stracić „mistrzowskiej” szansy i nie wstrzymuje ręki.

W drugiej odsłonie gdańszczanie ponownie popisywali się skuteczną grą w defensywie i kreatywnością w ataku. Udało im się też uniknąć prostych błędów, co na tym poziomie rozgrywek niejednokrotnie przesądza o wyniku. Dodatkowo mieli też sporo sportowego szczęścia, które w parze z umiejętnościami gdańskiej młodzieży stworzyło drużynę nie do zatrzymania dla zespołu z Kielc. Trefl Gdańsk SA był dziś wyraźnie lepszy i zasłużenie zdobył tytuł mistrza Polski młodzików.

- Dotarło już do mnie, że jestem mistrzem Polski! Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, ale wiem, że bez gry chłopaków by mnie tu nie było. Czuliśmy, że jesteśmy w stanie to zrobić! – powiedział nowy mistrz Polski.

Statuetka dla najlepszego gracza spotkania trafiła w ręce Jordana Zaleszczyka - Na dzisiejszą nagrodę MVP miały przede wszystkim wpływ moje dobre zagrywki. Cieszę się, że całą drużyną zaprezentowaliśmy poziom, który pozwolił sięgnąć nam po mistrzostwo – ocenił.

Jak Trefl Gdańsk uczci tytuł mistrza Polski?

- Na pewno przefarbujemy włosy na jakiś taki żółty kolor i trochę poświętujemy, ale potem wracamy do ciężkiej pracy, żebyśmy następnym razem mogli sięgnąć po złoto w kadetach – zakończył Jordan Zaleszczyk, tegoroczny mistrz Polski.

Sponsorem Turnieju jest PKN ORLEN