SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 4 maja 2016

Od środy do niedzieli w Zespole Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostaną, z udziałem ośmiu drużyn, mistrzostwa Polski kadetek.

Od środy do niedzieli w Zespole Szkół nr 2 w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostaną, z udziałem ośmiu drużyn, mistrzostwa Polski kadetek.

Uczestniczki zostały podzielone na dwie grupy. W A zagrają - LTS Legionovia Legionowo (obrońca tytułu), MKS Dąbrowa Górnicza SA, Developres SkyRes Rzeszów i UKS Lider-Budowlani Konstantynów Łódzki, a w B - Energa Gedania Gdańsk, Vega MOSiR Stalowa Wola, Impel Wrocław i KS Pałac Bydgoszcz.

W ostatnich latach w Tomaszowie Lubelskim rozgrywane były młodzieżowe czempionaty. Jeden z nich - MP juniorek – odbył się w 2011 roku i triumfował wówczas KS Pałac Bydgoszcz, który również w tegorocznej edycji należy do najlepszych.

- Takie ośrodki jak Bydgoszcz, Gdańsk czy Wrocław od wielu lat należą do najlepszych w Polsce. W ostatnich latach dołączyło do nich Legionowo, która ma bardzo silne sekcje w każdej kategorii o czym mogliśmy się przekonać w obecnym i ostatnim roku - mówi szef wyszkolenia w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, Zbigniew Krzyżanowski.

W Tomaszowie Lubelskim działa Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich. - Siatkówka w naszym mieście cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest dużo dzieci chętnych do podjęcia treningu. Dlatego staramy się wszystkich, którzy do nas przychodzą, otoczyć szkoleniową opieką. Mamy wsparcie władz miasta z burmistrzem Wojciechem Żukowskim i Starostwa Powiatowego. Nasi decydenci doskonale rozumieją rolę sportu w promocji Tomaszowa Lubelskiego - mówi dyrektor OSiR Tomasovia Stanisław Pryciuk.

- Zgłaszając się do organizacji mistrzostw Polski kadetek chcieliśmy pokazać naszym sympatykom i zawodniczkom siatkówkę w najwyższym wydaniu - dodaje dyrektor Pryciuk.

Tomaszowianie z dumą podkreślają, że "dziś miasto tętni życiem kulturalnym i sportowym." Okolica jest atrakcyjna pod względem turystycznym. Miasto ze swoim zapleczem rekreacyjnym i noclegowym stwarza dobre warunki do wypoczynku latem i zimą.