SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 28 grudnia 2016

Reprezentacje Polski juniorek i kadetek zagrają 29 i 30 grudnia w I Memoriale Damiana Gapińskiego.

Reprezentacje Polski juniorek i kadetek zagrają 29 i 30 grudnia w I Memoriale Damiana Gapińskiego. Rywalizacja w hali Sportowo-Widowiskowej przy Gimnazjum nr 2 w Luboniu koło Poznania odbędzie się w obsadzie międzynarodowej.

W Luboniu poza dwiema reprezentacjami Polski zagrają jeszcze UKS ZSMS Poznań, PTPS Piła, Impel Wrocław, Legionovia Legionowo i VII LO SMS Amber Kalisz. W imprezie udział wezmą również reprezentacja Niemiec kadetek oraz Olimpia Drezno.

Damian Gapiński zmarł nagle 30 lipca 2016 roku w wieku 36 lat. Był prezesem WZPS oraz członkiem Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jego pasją był również żużel. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym portalu SportoweFakty.

Dbał o rozwój siatkówki w tym regionie. Co roku w Luboniu organizował turniej sylwestrowy juniorek. Z inicjatywy działaczy PTPS-u Piła oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lubonia, zawody te zostały przemianowane na turniej memoriałowy.

Transmisje internetowe na żywo z meczów finałowych o I i III miejsce zrealizowane zostaną na stronie www.tvcom.pl w piątek 30 grudnia od godz. 11.30.

Szczegóły, statystyki z Memoriału na www.vispolska.pl