SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

MSZ/Olga Parzykowska fot. Marek Kwieciński, 23 listopada 2021

Spała: konferencja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyła się dwudniowa konferencja Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Sytuacja zdrowotna nie ułatwiała w ostatnim czasie pracy organizacyjnej i koncepcyjnej Projektu, który w przyszłym roku będzie obchodził 10-cio lecie istnienia. - Spotkaliśmy się po dwóch latach przerwy, niestety pandemia przerwała nasze cykliczne spotkania z koordynatorami, wcześniej spotykaliśmy się dwa razy w roku. Nagromadziło się bardzo dużo tematów do poruszenia. Rozmawiamy na temat szkolenia, omawiamy sprawy związane z organizacją i współpracą z koordynatorami wojewódzkimi i regionalnymi. Musimy nadrobić ten stracony czas. Przedstawiamy zadania, które trzeba będzie wykonać od nowego roku. Najważniejszy jest powrót do prawidłowej współpracy na wszystkich szczeblach projektu. Od nauczycieli do koordynatorów regionalnych – powiedział Szef Programu SOS Waldemar Wspaniały.

W konferencji wzięli udział ludzie związani z Programem oraz zaproszeni goście. - To bardzo ważne spotkanie dla przyszłości polskiej siatkówki. Szkolenie dzieci i młodzieży zaczyna się właśnie na etapie SOS-ów. Widać wielki zapał i zaangażowanie ludzi którzy tu przyjechali. Cieszę się, że ten projekt nadal się rozwija, mam nadzieję że dzięki niemu dochowamy się jeszcze większej liczby reprezentantek i reprezentantów Polski – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski.

Jednym z punktów bogatego programu była debata dotycząca podniesienia efektywności szkolenia dziewcząt. Panel prowadził Szef Wyszkolenia Programu SOS – Zbigniew Krzyżanowski, a głos zabierali między innymi: Aleksandra Jagieło, Joanna Szeszko, Artur Wójcik, Grzegorz Wagner i Dariusz Daszkiewicz. - Podczas debaty dyskutowano nad problemami, przed którymi stają trenerzy na każdym etapie szkolenia dziewcząt od minisiatkówki po kadrę seniorek. W naszej ocenie system działa, w zeszłym roku grupa dziewcząt o bardzo dobrych warunkach fizycznych i z dużym potencjałem technicznym zasiliła kluby TAURON Ligi. W rozgrywkach w kategoriach młodzieżowych musimy przełamać barierę medalową. Sukcesy dałyby impuls, który przełożyłby się na wyniki pierwszej reprezentacji. Bardzo liczymy na nowego selekcjonera, mamy nadzieję że wykorzysta potencjał i pozwoli nam dogonić marzenia w seniorskiej siatkówce kobiet – podsumował dyskusję Dyrektor Pionu Szkolenia -  Krzysztof Felczak. Jeżeli sytuacja zdrowotna w kraju na to pozwoli, to spotkania powrócą do formuły cyklicznej.

Partnerem Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest PKN ORLEN.