SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej/fot. kindersport.pl, 28 kwietnia 2017

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że tegoroczny, już 23. Finał Turnieju Kinder + Sport odbędzie się w Zabrzu. Tym samym Kinder + Sport wraca do korzeni, bowiem przez wiele lat finalne etapy rozgrywek odbywały się w tym śląskim mieście.

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że tegoroczny, już 23. Finał Turnieju Kinder + Sport odbędzie się w Zabrzu. Tym samym Kinder + Sport wraca do korzeni, bowiem przez wiele lat finalne etapy rozgrywek odbywały się w tym śląskim mieście.

XXIII Finał Kinder + Sport rozegrany zostanie w terminie 26-29 czerwca 2017 roku.

Kinder + Sport = promowanie zdrowej rozrywki wśród dzieci. Program już podczas swojej pierwszej edycji włączył aż 22 000 młodych osób. W ciągu ośmiu lat program zyskiwał na popularności i w ostatniej edycji udział wzięło ponad 40 000 młodych zawodników i zawodniczek. Sukces inicjatywy był do przewidzenia: Kinder + Sport korzystał już z udanej formuły sprawdzonej w innych państwach, we Włoszech, Hiszpanii i Niemczech. W Polsce udało się stworzyć doskonałe partnerstwo, program wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ferrero Polska, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Polski Związek Piłki Siatkowej, JM Marketing Group, agencję reklamową Communication Unlimited oraz Fundację Polska Siatkówka.

 Dzięki wiedzy i współpracy partnerów, udaje nam się realnie tworzyć wpływać na edukację w zakresie edukacji i zdrowego stylu życia włączanie do zabawy jak największej ilości młodzieży. Nieprzypadkowo postawiliśmy na siatkówkę, czyli popularny sport, w którym Polska odnosi sukcesy, niezależnie od płci.

Aktualnie program rozszerzony jest o inicjatywy także w innych dyscyplinach: pływanie i żeglarstwo.

Ambasadorami idei Kinder + Sport są wybitni reprezentanci Polski, którzy do dziś są wiodącymi postaciami Polskiej Siatkówki: Sebastian Świderski i Piotr Gruszka.

Sebastian Świderski zwany  „Małym Rycerzem" lub „Świdrem"; my zwiemy go „Ambasadorem". Jest twarzą programu Kinder + Sport od 2007 roku, czyli od samego początku.

Cechy szczególne? Kocha siatkówkę… i jak przystało na Małego Rycerza, w wolnych chwilach zagłębia się w lekturze „Trylogii" Sienkiewicza.

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy w Polsce.

Urodził się 26 czerwca 1977 r. w Skwierzynie, wychowywał w Gorzowie i tam też rozpoczął swoją karierę klubową. Od początku imponował niezwykłą skocznością oraz bardzo dużą dynamiką gry.

W wieku 19 lat trafił do Stilonu Gorzów, gdzie spędził pięć lat. Wraz z drużyną sięgnął po Puchar Polski (1997) oraz dwukrotnie zajmował medalowe miejsca w lidze - brązowe (1999) i srebrne (2000).

Karierę w reprezentacji rozpoczął już w roku 1996 i do tej pory jest jednym z jej najsilniejszych punktów. W decydujących momentach potrafił swoją grą podnieść drużynę, zmotywować kolegów do twardej walki. Ta umiejętność oraz niezwykła waleczność zaskarbiły mu miłość kibiców.

 

Najważniejszym, jak do tej pory, osiągnięciem polskiej drużyny z Sebastianem w składzie jest zdobycie Mistrzostwa Europy Juniorów w roku 1996, a w 1997 r. Mistrzostwa Świata Juniorów.

Z równie dużymi sukcesami toczyła się jego kariera klubowa. W 2000 r. przeszedł do Mostostalu Azoty Kędzierzyn - Koźle, gdzie przez następne trzy sezony zdobył trzy Mistrzostwa Polski. Wkrótce potem znalazł się w włoskiej Serie A, w drużynie RPA Perugia. Tam również zawładnął sercami kibiców, a w sezonie 2004/2005 został uznany za najlepszego zawodnika ligi włoskiej. Ostatni klub w którym grał to Lube Banca Marche Macerata.

Po zakończeniu kariery Sebastian postanowił pozostać przy siatkówce najbliżej jak się da i został trenerem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i do 2012 prowadził drużynę z Kędzierzyna – Koźla. Następnie został trenerem Farta Kielce, by znowu wrócić do ZAKSY, jako zastępca Daniela Castellianiego. Sebastian był także dyrektorem sportowym klubu, a obecnie jest prezesem mistrzów Polski jako Ambasador jest wciąż bardzo aktywny.

Piotr Gruszka to jeden z tych sportowców światowego formatu, który był zawodnikiem reprezentacji kraju przez kilkanaście lat. Zaczął w 1995 roku, a potem przez 16 lat udowadniał, że należy do światowej czołówki, grał w rozgrywkach Ligi Światowej, był uczestnikiem igrzysk olimpijskich trzykrotnie i prawdopodobnie ma osobny magazyn na wszelkie wyróżnienia, medale i nagrody.

W tych latach Piotr miał okazję grać niemal na każdej pozycji i stał się ikoną polskiej siatkówki, został też laureatem odznaczeń: Złoty Krzyż Zasługi (2006), Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski 2009.

W 2014 zdobył serca Polaków na jeszcze innym polu i wziął udział w turnieju TVN „Taniec z Gwiazdami”, gdzie jego partnerką była Nina Tyrko. Prywatnie Piotr jest mężem Aleksandry Szettel i słyną w plotkarskim światku jako wyjątkowa para miłości od pierwszego wejrzenia i miłości na całe życie. Są rodzicami małej Marysi i Juliana, którym z pewnością przekażą sportową pasję.

Nie ustaje także w rozwijaniu trenerskiego talentu. Najpierw w Bielski-Białej a obecnie w katowickim GKS-ie. Od tego sezonu będzie także asystować Ferdinado De Giorgiemu – selekcjonerowi męskiej reprezentacji Polski.

Piotr zawsze wspierał edukację sportową, darzył sympatią także program Kinder + Sport. Nic dziwnego, że mamy przyjemność i zaszczyt od 2015 roku powitać Piotra jako kolejnego ambasadora programu.

Do zobaczenia na zawodach w Zabrzu!