SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - rzecznik prasowy FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014, 31 sierpnia 2014

Ceremonię i Mecz otwarcia FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało w sobotę 62 000 kibiców na stadionie i dziesiątki milionów widzów przed telewizorami w ponad 160 krajach.

Ceremonię i Mecz otwarcia FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 na Stadionie Narodowym w Warszawie obejrzało w sobotę 62 000 kibiców na stadionie i dziesiątki milionów widzów przed telewizorami w ponad 160 krajach.

Wszyscy są zgodni – to była wspaniała wizytówka Polski, którą zobaczył cały świat. Siatkówka weszła na nowy poziom – globalnego show, łączącego sport i widowiskową oprawę współtworzoną przez najlepszych kibiców.

Podczas inauguracyjnego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, w którym Polska pokonała Serbię 3:0, padł rekord liczby widzów w historii tej imprezy. Na trybunach Stadionu Narodowego zasiadło 63 tys. kibiców. Finał w 1952 r. w Moskwie obejrzało 50 tysięcy osób. – Stadion aż kipi! – ocenił Prezydent RP Bronisław Komorowski. – Te mistrzostwa to święto nie tylko polskie, ale także całego świata.  

Mimo porażki swojego zespołu jestem dumny z tego, że uczestniczyłem w tak niezwykłym meczu, który był rozgrywany przy tak licznej publiczności – powiedział kapitan reprezentacji Serbii Dragan Stankovic. – Jestem przekonany, że było to najważniejsze wydarzenie w światowej siatkówce.

 – To, co stało się na Narodowym było czymś nieprawdopodobnym. – powiedział Prezydent FIVB Ary Graca.  – Polska wysłała światu sygnał, że tutaj znajduje się serce siatkówki.

Wyznaczyliśmy nowe standardy organizacyjne dla całego świata. – ocenia Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski. – Teraz wszyscy mówią: Rany! Jak osiągnąć taki poziom? Poprzeczka została przez nas zawieszona bardzo wysoko.

„Serbscy siatkarze uklękli przed 60 tysiącami Polaków na początku mistrzostw świata” – głosi tytuł największej serbskiej gazety „Blic".

Ponad 60 tysięcy kibiców było współbohaterami widowiska otwarcia mistrzostw – relacjonuje Bolesław Pawica, reżyser ceremonii. – To oni stworzyli to show na skalę, której jeszcze świat nie widział.

– Otwarcie mistrzostw świata w siatkówce na Stadionie Narodowym to absolutna petarda! – stwierdza Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego. –

Myślę, że było to najlepsze wydarzenie na tym obiekcie po otwarciu Euro 2012. Pod względem frekwencji był to największy oficjalny mecz siatkówki, jaki kiedykolwiek i gdziekolwiek rozegrano. Zrobiliśmy coś, czego nie dokonał jeszcze nikt inny.  

Nogi mi się trzęsą – mówił Piotr Gruszka, który na Stadionie Narodowym został uhonorowany w związku z zakończeniem reprezentacyjnej kariery (najwięcej w reprezentacji – 450) .  – Jestem szczęśliwy i dumny, że jestem Polakiem! Dziękuję przede wszystkim Wam, kibicom, że mogłem uczestniczyć w takich cudownych meczach siatkówki, przy tak wspaniałym dopingu.

– Hymn Polski odśpiewany przez tak liczną publiczność to było coś cudownego – zachwycał się kapitan reprezentacji Polski Michał Winiarski– To najlepszy Mazurek Dąbrowskiego, jaki miałem okazję usłyszeć i zaśpiewać. Zapamiętam ten dzień do końca życia.

– To, co widziałem i przeżyłem na Stadionie Narodowym, było jedyne w swoim rodzaju. – powiedział ze wzruszeniem Włodzimierz Sadalski, mistrz świata z Meksyku 1974. – Dzięki temu przypomniałem sobie niesamowitą atmosferę, jaka panowała w Polsce w 1974, gdy wróciliśmy ze złotym medalami. Co to byłyby za emocje, gdy chłopaki zdobyli teraz złoto!

Na FIVB MIESTZROSTWA ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 zapraszają Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej, Polski Związek Piłki Siatkowej wspólnie z partnerami: Telewizj Polsat, Polkomtel, KGHM, Adidas, Samsung, Gerflor, Jinling Sports, Mikasa, z patronami medialnymi – Grupa WP.PL i Radio Zet, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz sponsorami reprezentacji Polski – Plus i PKN ORLEN.

Cytaty za:

http://poland2014.fivb.org/pl

http://www.polsatsport.pl/FIVB-Mistrzostwa-Swiata-W-Siatkowce-Mezczyzn/index.html

http://sport.wp.pl/mssiatkarzy.html

Zdjęcia z ceremonii i meczu otwarcia:

http://poland2014.fivb.org/pl