SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ambasada RP w Tokio, MS, fot. Wolfdogs Nagoya, Panasonic Panthers, 10 marca 2023

Polski mecz i Dzień Polski w Nagoi

Już w ten weekend Bartosz Kurek z drużyną Wolfdogs Nagoya podejmą w hali Toyoda Gosei Memorial Gymnasium Entrio Michała Kubiaka i jego drużynę Panasonic Panthers. Starcie dwóch czołowych japońskich klubów, których liderami są polscy siatkarze jest też wyjątkową okazją do promowania Polski. Dlatego już po raz trzeci Ambasada RP w Tokio zorganizuje w Nagoi Dzień Polski. Mecz będziemy transmitować na naszym Facebooku.

Przypomnijmy: Michał Kubiak dołączył do drużyny z Osaki w 2016 roku, a Bartosz Kurek wzmocnił skład Wolfdogs Nagoya w 2020. Obaj ze swoimi klubami wielokrotnie stawali na podium najbardziej prestiżowych japońskich rozgrywek, czyli V.League i Pucharu Cesarza, godnie reprezentując Polską Siatkówkę i cały nasz kraj. W najbliższym dwumeczu (11-12 marca), reprezentacja ta zyskuje dodatkowy wymiar, bo przy jego okazji Ambasada RP w Tokio zorganizuje „Dzień Polski w Nagoi”.

Wydarzenie odbędzie się w hali meczowej, czyli Toyoda Gosei Memorial Gymnasium Entrio w mieście Inazawa k. Nagoi. „Dzień Polski w Nagoi” jest wydarzeniem promocyjnym organizowanym przy okazji meczów siatkarskich pomiędzy drużynami Wolfdogs Nagoya oraz Panasonic Panthers, w barwach których występują polscy siatkarze – Bartosz Kurek oraz Michał Kubiak. Patronat nad imprezą od trzech lat obejmuje Ambasador RP w Japonii. W ramach „Dnia Polskiego” w trakcie trwania meczów na terenie hali będzie działało polskie stoisko zaopatrzone w materiały promocyjne Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Tokio oraz Instytutu Polskiego w Tokio.

Ponadto, w trakcie obu meczów odbędzie się loteria, w której uczestnicy będą mieli szansę wygrać zestawy upominkowe przygotowane przez Ambasadę, Instytut oraz ZOPOT. Pierwsza edycja „Dnia Polskiego w Nagoi” odbyła się marcu 2021 roku. Organizowane już po raz trzeci wydarzenie jest doskonałą okazją do promocji polskiej kultury, sportu i turystyki. W ubiegłym roku oba mecze przyciągnęły na trybuny ok. 2000 Japończyków, którzy mieli okazję zapoznać się z polskim stoiskiem promocyjnym. Również w tym roku organizator przewiduje wysoką frekwencję.

W trakcie przerw między setami będą odtwarzane filmy promujące polską turystykę, a także polskie utwory. Na trybunach będą obecni przedstawiciele polskich instytucji oraz Polacy zamieszkujący w Japonii. W dniu 11 marca mecz uroczyście otworzy Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio, Pan Paweł Milewski. Oprócz polskiego stoiska promocyjnego, podczas wydarzenia zaprezentują się importerzy polskich produktów. Organizatorzy zadbają o to, aby kibice zgromadzeni w hali zakosztowali polskich smaków – oferując gorący napój malinowy i rosół.

Polska Siatkówka, dzięki uprzejmości V.League, będzie transmitować oba spotkania na Facebooku (transmisja dostępna wyłącznie na terytorium Polski): https://fb.me/e/124SlRKym

 

Zapowiedz meczu 3

 

 

  • 5
  • 0
  • 8
  • 0
  • 0