SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Anna Daniluk, foto: cyfra sport, 17 stycznia 2023

Reprezentanci Tygodnia: Tomasz Fornal i Olivia Różański

Mamy wtorek a to oznacza, że nadszedł czas na wybór „Reprezentantów Tygodnia”!

Reprezentant Tygodnia: Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)

Tomasz Fornal jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych siatkarzy reprezentacji Polski. W parze z medialną osobowością idą też niesamowite siatkarskie umiejętności, które nasz przyjmujący potwierdza na parkietach ligowych oraz w europejskich pucharach. Ubiegły tydzień przyniósł mu nie tylko zwycięstwo nad BBTS Bielsko-Białą i 13 punktów w tym starciu, ale także znakomity mecz w Lidze Mistrzów. W rywalizacji z Vojvodiną Nowy Sad zdobył 16 „oczek” i zanotował blisko 90-procentową skuteczność w ataku.

2. Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

W derbach Opolszczyzny, czyli potyczce Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyna-Koźlę i PSG Stali Nysa, dobrze zagrał Łukasz Kaczmarek, który trzysetowe spotkanie zamknął z 17 punktami na koncie. Atakujący reprezentacji Polski, w swoim koronnym elemencie skończył ponad 50% akcji, a dorobek uzupełnił czterema punktowymi zagrywkami.

3. Norbert Huber (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Powrót do gry Norberta Hubera cieszy nie tylko kibiców ZAKSY, ale wszystkich sympatyków piłki siatkowej i fanów biało-czerwonej reprezentacji. Środkowy mistrza Polski ostrożnie wraca na boisko po kontuzji odniesionej w maju ubiegłego roku, w trzecim meczu finałowym PlusLigi. Tym razem zagrał przeciwko VK Cez Karlovarsko w 5.kolejce Ligi Mistrzów. W pięciosetowym spotkaniu zdobył łącznie aż 19 punktów, notując 70-procentową skuteczność w ataku. Ponadto blokujący kędzierzynian czterokrotnie zatrzymał rywali na siatce i posłał dwie punktowe zagrywki.

*Do odnotowania: Naszą uwagę zwrócili Dawid Dulski i Maciej Muzaj, którzy zaimponowali siłą ofensywną. Pierwszy z atakujących dał bardzo dobrą zmianę w meczu Zawiercia z Olsztynem i choć na ratowanie wyniku było już za późno, to jego 67-procentowa skuteczność w ataku i 10 punktów, potwierdziły dobre rokowania tego talentu na przyszłość. Muzaj zaś był główną siłą napędową Resovii przeciwko PGE Skrze Bełchatów i walnie przyczynił się do zwycięstwa 3:0, kończąc mecz z 17 punktami na koncie.

Reprezentantka Tygodnia: Olivia Różański (Reale Mutua Fenera Chieri)

Długo czekaliśmy na taki mecz Olivii Różański w Serie A. Nasza przyjmująca nareszcie mogła zaprezentować pełnię swoich możliwości i potwierdzić, że parkiety włoskiej ligi nie są jej straszne. Przyjmująca reprezentacji Polski, w czterosetowym meczu przeciwko Cuneo Granda S.Bernardo, zgromadziła na koncie 19 punktów, przy blisko 50-procentowej skuteczności w ataku i 60-procentowej efektywności w przyjęciu. Polka punktowała w każdym elemencie, dokładając „oczka” w bloku i w polu serwisowym.

2. Aleksandra Szczygłowska (Developres BELLA DOLINA Rzeszów)

Druga libero reprezentacji Polski i pierwsza broniąca rzeszowskiego zespołu może być zadowolona ze swojego występu przeciwko Grupie Azoty Chemikowi Police. W szlagierze, z dużą dokładnością dogrywała piłki do Katarzyny Wenerskiej, przyjmując łącznie dwanaście serwisów. Pewność w polu gry odczuwalna była w całym, trwającym cztery sety spotkaniu, a gwarancja w defensywie wpłynęła na komfort podkarpackiej drużyny, która ostatecznie triumfowała nad mistrzyniami kraju.

3. Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź)

Środkowa polskiej kadry zagrała znakomity mecz z Fenerbahce Opet Stambuł, finalnie wygrany przez łodzianki 3:1. Kamila Witkowska atakowała z 63-procentową skutecznością, a swój bilans uzupełniła o dwa skuteczne bloki i tym samym zakończyła to starcie z 12 punktami na koncie.

*Do wyróżnienia: Bardzo udane mecze mają za sobą Julita Piasecka i Paulina Damaske. Pierwsza z młodych siatkarek została wybrana najlepszą zawodniczką łódzkich derbów, natomiast druga z dziewcząt błyszczała przeciwko drużynie z Bydgoszczy, notując finalnie aż 18 „oczek”.

Polską Siatkówkę wspierają

  • 14
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0